Zbigniew Boniek o polskich piłkarzach: Widzę zero ambicji

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek w dość ostrych słowach skomentował opuszczanie przez Polaków PKO Ekstraklasy. – Widzę zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa – napisał.

Chyba już powoli musimy się przyzwyczaić do tego, że młodzi Polacy nie będą długo siedzieć w polskiej ekstraklasie, tym bardziej, iż na horyzoncie pojawiają się atrakcyjne oferty z mocniejszych lig. Adam Buksa wybrał New England Revolution, również bliski przenosin do MLS jest Jarosław Niezgoda, któremu pozostały testy medyczne w Portland Timbers. 21-letni Patryk Klimala na dobrą sprawę zdobył ledwie osiem goli, a już przekonał do siebie Celtic Glasgow, które wydaje się odpowiednią trampoliną do wielkiej kariery.

Do emigracji młodych Polaków odniósł się Zbigniew Boniek, który zarzuca piłkarzom brak ambicji. – W niektórych ruchach transferowych piłkarzy z ESA, widzę zero ambicji i planu, liczy się tylko kasa, bez żadnej wizji – przyznaje prezes PZPN. W rankingu UEFA PKO Ekstraklasa zajmuje 32 pozycję i trudno się dziwić, że będziemy świadkami z coraz szybszym exodusem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi