Zagłębie lepsze od Piasta. Dwie bramki Arkadiusza Woźniaka

pilkarskiswiat.com

Zagłębie Lubin pokonało Piasta Gliwice 2:1 w spotkaniu kończącym ostatnią, tegoroczną kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Obie bramki dla gospodarzy zdobył kapitan Arkadiusz Woźniak, natomiast dla przyjezdnych trafił Maciej Jankowski.

W pierwszej połowie spotkania, na boisku dominowała… mgła. Ograniczoną widoczność wykorzystał zawodnik Piasta, Maciej Jankowski, który po strzale z dystansu dał prowadzenie ekipie Radoslava Latala. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak wspomniany wcześniej Woźniak, po świetnym strzale z rzutu wolnego.

W drugiej połowie wzrosła widoczność boiskowych wydarzeń, ale i sam ich poziom, o co postarali się zawodnicy obu ekip. Do głosu ponownie doszedł Woźniak, który strzałem głową sprawił, że na prowadzenie wyszli gospodarze. W końcowych minutach meczu Piast za wszelką cenę starał się zdobyć bramkę na wagę remisu, jednak czujny w bramce Polacek, nie dał się pokonać po raz drugi. Tym samym jego zespół odniósł pierwsze od 31. lipca zwycięstwo na własnym stadionie.

Zagłębie Lubin 2:1 Piast Gliwice (1:1)

0:1 23′ Maciej Jankowski

1:1 44′ Arkadiusz Woźniak

2:1 56′ Arkadiusz Woźniak

Zagłębie Lubin: Polacek – Todorovski, Guldan, Jach (66′ Madera), Tosik – Piątek, Kubicki – Woźniak, Rakowski, Janoszka (90′ Papadopulos) – Buksa (77′ Nespor)

Piast Gliwice: Rusov – Sedlar (63′ Bukata), Pietrowski, Hebert – Mokwa (66′ Szeliga), Korun, Murawski, Moskwik – Badia, Jankowski, Masłowski (78′ Zivec)

Sędzia główny: Bartosz Frankowski