Zagłębie II Lubin ma nowego trenera. Przed nim trudna walka o utrzymanie

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Jarosław Krzyżanowski złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera zespołu rezerw Zagłębia Lubin. Jego obowiązki przejął Paweł Sochacki. 

Na sześć kolejek przed końcem sezonu drugiej ligi rezerwy Zagłębia Lubin okupują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 27. punktów. Do bezpiecznej strefy “Miedziowi” tracą dwa “oczka”. Drużyna z Dolnego Śląska ma przed sobą sześć “finałów”, w których przyjdzie im walczyć o cenne punkty z Polonią Warszawa, Garbarnią Kraków. Olimpią Elbląg, Górnikiem Polkowice, Motorem Lublin i KKS-em Kalisz.

W nadchodzących spotkaniach zespołu nie poprowadzi dotychczasowy trener Jarosław Krzyżanowski, z którym władze klubu postanowiły zakończyć współpracę. Pozostanie on jednak w strukturach akademii. Z kolei jego obowiązki przejął Paweł Sochacki, związany od wielu lat z lubińskim klubem jako trener drużyn młodzieżowych i członek sztabu pierwszego zespołu Zagłębia.

Jarosław Krzyżanowski objął stanowisko pierwszego szkoleniowca KGHM Zagłębia II Lubin w lipcu 2021 roku. 48-letni trener poprowadził zespół rezerw w 62 oficjalnych meczach. W tym czasie uzyskał średnią 1,68 punktu na mecz. Razem z Miedziowymi wywalczył historyczny awans do eWinner 2 ligi – czytamy na stronie klubu.

Funkcję asystenta powierzono Piotrowi Błauciakowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.