Xabi Alonso skończy karierę w Bayernie?

Jakiś czas temu wyszła na jaw chęć gry Xabiego Alonso w Serie A. Okazuje się jednak, że Bayern Monachium może być jego ostatnim profesjonalnym klubem.

34-letni Hiszpan może powiedzieć o wielu sukcesach w swojej karierze. Występował w Liverpoolu, Realu Madryt, a obecnie jest graczem monachijskiego Bayernu. Przez te wszystkie lata 2 razy zdobył ligę mistrzów, a z reprezentacją triumfował dwukrotnie na Euro oraz wygrał Mundial.

Lata lecą i piłkarska emerytura jest coraz bliżej. Zawodnik jednak nie widzi żadnych możliwości transferu i uważa, że skończenie kariery w barwach mistrza Niemiec jest dobrym posunięciem.

Myślę, że Bayern jest moim ostatnim klubem. Dopóki mój umysł i ciało jest może to dźwignąć, chcę grać na najwyższym poziomie. I to stanie się z Bayernem. Nie myślę o innym kroku dla mnie w piłce seniorskiej. Chciałem grać we Włoszech, jednak nie ma czasu, by tam się udać” – powiedział Alonso hiszpańskiej Marce.

Zawodnik dodał, że jeszcze nie zdecydował. Wszystko zależy od tego, jak będzie się czuł i jak będzie wyglądać jego sytuacja w drużynie. Następne miesiące będą kierunkować jego pogląd na przyszłość.

Nie wiem, co się stanie. Czas pokaże” – twierdzi pomocnik.

Xabi Alonso prezentuje obecnie solidną formę i jest ważnym ogniwem w zespole Pepa Guardioli. Potrafi stworzyć różnicę nie tylko jako defensywny pomocnik, ale również w ataku, gdyż jak wiemy, ma dobrze ułożoną nogę, która może wystrzelić nieoczekiwanie jak z armaty. Wygląda na to, że Hiszpan pogra jeszcze trochę na profesjonalnym szczeblu.

Nie robię z tego ciężaru. Mam swobodę podjęcia decyzji i nie wyznaczam żadnych terminów” – zakończył piłkarz Bayernu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *