Wywiad z byłym Lechistą!

Udało nam się przeprowadzić wywiad z byłym Lechistą. Mianowicie chodzi o Christophera Oualembo, który opuścił Lechię w czerwcu. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu!

Redakcja: Dlaczego zdecydowałeś opuścić Lechię? Jakie były tego powody?

Christopher: W pierwszej połowie ostatniego sezonu było dobrze. Podpisałem kontrakt na kolejne 3 lata. Ale od stycznia 2014, pewni ludzie mieli nowy pomysł na nasz klub. Wyjaśnili mi że nie liczą na mnie w przyszłości. Wszystko stało się jasne po obozie w Turcji, wiec odszedłem. Dzięki Bogu ze jakieś kluby śledzily moje poczynania.

Redakcja: Czy myślisz że Lechia jest lepsza od twojego obecnego klubu? Czy są jakieś różnice w treningu, szkoleniu?

Christopher: Jest inaczej. Tutaj jest wielu zagranicznych piłkarzy z dużym doświadczeniem. Ten mix daje mi dobre wyniki. Myślę że portugalska piłka jest bardziej techniczna i szybsza, ale nie tak silna jak polska.

Redakcja: Czy sądzisz że poprawiłeś swoje umiejętności grając w Lechii?

Christopher: Myślę że kilka osób wiądziało jakieś talenty w Lechii. Nawet jeśli wszyscy inni mogą być lepsi i robić więcej. Zagrałem kilka dobrych meczy, i kilka złych ale to jest football. Nawet Messi i Ronaldo czasami grają słabiej.

Redakcja: Czy masz jakiś kontakt ze swoimi przyjaciółmi z Polski, z Gdańska? Czy kiedyś tu jeszcze wrócisz?

Christopher: W drużynie, często pisze do moich serbskich braci Vranjesa i Lekovicia. Czasami z kapitanem Tsubasą i moimi polskimi braćmi Wiśnią i Matim Bąkiem.
A z reszta, codziennie pisze z moimi fanami i prawdziwymi przyjaciółmi z Gdańska. Planuje tu przyjechać 2 lub 3 grudnia.

Redakcja: Lubisz Lechię? Czy czułes coś specjalnego gdy tam grałeś?

Christopher: Tak. Spotkałem tam wiele szczerych osób. Roman Kaczmarek i prezydent Sarnowski dużo mi pomogli. Nigdy nie miałem tam problemów. To fantastyczne uczucie grać na PGE Arenie.

Redakcja: Chciałbyś jeszcze kiedykolwiek tam zagrać?

Christopher: Tak.

Redakcja: Co myślisz o kibicach Lechii?

Christpher: Poprostu niewiarygodne. Potrzebują tylko jednego: gry z sercem. Mają silna psychikę. Gorąca krew. A kiedy byli tu na PGE Arenie albo na wyjeździe, nas było 12 na boisku, a oni wprowadzali adrenalinę do atmosfery.
Pamiętam te mecze z Legią i Zagłębiem na wyjeździe, poprostu wspaniałe.

Redakcja: Większość piłkarzy ma swój autorytet. Czy Ty masz swój?

Christopher: Tak, Pan Georges!

Redakcja: Każdy człowiek ma swój życiowy cel który chce spełnić jaki jest Twój?

Christopher: Pokój na świecie.

Redakcja: Oglądasz mecze Lechii w Ekstraklasie? Jak myślisz, czemu ostatnio nie grają najlepiej?

Chrisotpher: Tak oglądam mecze Lechii. Nie będę tego oceniał, to nie moja praca. Ale pytam sam siebie ” w zeszłym sezonie mieliśmy 4. miejsce w tabeli, jedno z lepszych miejsc w historii Lechii to dlaczego zmienili prawie całą drużynę?”
Nie znam odpowiedzi.Ok szczerze mówiąc mam swój pomysł, ale nie będę mówić więcej.
Dziękujemy za wywiad i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Przejdź do paska narzędzi