Występy polskich piłkarzy w krajowych pucharach

Polscy piłkarze, prócz ligowych występów, od czasu do czasu w środku tygodnia grają również mecze pucharowe. Tak było tym razem. Trzeba przyznać, że pod względem strzeleckim wypadli stosunkowo blado. Tylko David Blacha, grający w trzecioligowym Wehen, strzelił bramkę dla swojego zespołu.

Anglia

Łukasz Fabiański (Swansea City) – poza kadrą meczową na przegrany 0-2 mecz z Manchesterem United.

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w wygranym 3-1 meczu 1/8 finału Carabao Cup z drugoligowym Middlesbrough

Krystian Bielik (Arsenal) – z powodu kontuzji nie zagrał w wygranym 2-1 po dogrywce meczu 1/8 finału Carabao Cup z drugoligowym Norwich City.

Mateusz Klich (Leeds United FC) – 90 minut w przegranym 1-3 meczu z Leicester City FC.

Michał Żyro (Wolverhampton) – poza kadrą meczową. Jego drużyna odpadła z rozgrywek dopiero po rzutach karnych, w których ulegli Manchesterowi City.

Austria

Bartłomiej Żynel (Red Bull Salzburg) – poza kadrą meczową na wygrany 3-0 mecz 1/8 finału Pucharu Austrii z grającym w lidze regionalnej

Bad Gleichenberg.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – zagrał cały mecz, jego zespół wygrał po rzutach karnych z Beroje Stara Zagora.

Daniel Kajzer (Botew Płowdiw) – 90 minut w wygranym po dogrywce 4-3 meczu 1/8 finału Pucharu Bułgarii z z drugoligowym FC Carsko Seło.

Grecja

Bartłomiej Babiarz (GS Apóllon Smýrnis) – zaplanowany pierwotnie na wtorek mecz 2. kolejki grupy 1 z Irakliem Saloniki został przełożony.

Piotr Grzelczak (AÓ Plataniá Chaníon) – wszedł na boisko w 78. minucie przegranego 0-1 spotkania Pucharu Grecji z ÓFI.

Holandia

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – zagrał cały mecz. Jego zespół po dogrywce wygrał 3-2 z trzecioligowym Kozakken Boys.

Filip Kurto (Roda JC Kerkrade) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3-1 z Groningen.

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg) – poza kadrą meczową. Jego zespół wygrał 2-1 z SC Heerenveen.

Wojciech Golla (NEC Nijmegen) – z powodu urazu nie zagrał w wygranym 3-0 meczu 2. rundy Pucharu Holandii z Achilles ’29.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – poza kadrą meczową na przegrany 0-1 ćwierćfinał Emperors Cup z Yokohama F・Marinos.

Niemcy

Robert Lewandowski (FC Bayern München) – zagrał cały mecz. Jego zespół w 2. rundzie Pucharu Niemiec po rzutach karnych wygrał z RB Leipzig. Kapitan reprezentacji Polski strzelił gola w serii rzutów karnych.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 5-0 mecz z trzecioligowym Magdeburgiem.

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – opuścił boisko w doliczonym czasie gry wygranego 1-0 meczu z Hannoverem 96.

Paweł Olkowski (1. FC Köln) – spędził cały mecz na ławce. Jego drużyna wyeliminowała w 2. rundzie Pucharu Niemiec Herthę Berlin.

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – z powodu kontuzji nie zagrał. Jego drużyna wygrała 3-1 z drugoligowym Kaiserslautern.

Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) – spędził cały mecz na ławce. Jego drużyna odpadła z rozgrywek po przegranym 0-1 meczu z Werderem.

Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) – 90 minut w 3-1 meczu z drugoligowym Dynamem Drezno.

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3-1 z Dynamem Drezno.

Kacper Przybyłko (1. FC Kaiserslautern) – znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 1-3 mecz Pucharu Niemiec ze Stuttgartem.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf) – z ławki oglądał porażkę swojego zespołu 0-1 z Borussią Mönchengladbach.

David Blacha (SV Wehen Wiesbaden) – wszedł z ławki i strzelił gola, lecz jego zespół przegrał 1-3 z Schalke i odpadł z rozgrywek.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden) – 90 minut w przegranym 1-3 meczu 2. rundy Pucharu Niemiec z Schalke.

Mariusz Sowisło (1. FC Magdeburg) – 90 minut w przegranym 0-5 meczu Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund.

Rosja

Janusz Gol (Amkar Perm) – cały mecz na ławce. Jego zespół po serii rzutów karnych wygrał w 1/8 finału z Rostowem.

Maciej Wilusz (FK Rostow) – 90 minut w przegranym po rzutach karnych spotkaniu z Amkarem Perm.

Rumunia

Piotr Polczak (Astra Giurgiu) – 90 minut w wygranym 3-0 meczu 1/8 finału pucharu Rumunii z Concordią Chiajna.

Turcja

Adam Stachowiak (Gazişehir Gaziantep FK) – spędził cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w 4. rundzie Pucharu Turcji z czwartoligowym Ankara Demirspor.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w wygranym po dogrywce 3-2 spotkaniu 1/8 finału Pucharu Ukrainy z PFK Ołeksandrija.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC) – poza kadrą meczową na przegrany 0-2 mecz z drugoligowym Caernarfon Town.