Występ Canalesa w Gran Derbi zagrożony!

MARCA

W ostatnim meczu Realu Betis przeciwko Villarreal przedwcześnie z boiskiem musiał pożegnać się Sergio Canales. Powodem tego było starcie z Santiago Caseresem, do którego doszło w drugiej części spotkania. 

Hiszpan doznał kontuzji kostki po zetknięciu z pomocnikiem Żółtej Łodzi Podwodnej, w skutek czego musiał opuścić plac gry. Trener Betisu powiedział, że Canales doznał zwichnięcia kostki. Sztab medyczny robi co może, aby reprezentant La Roja wrócił jak najszybciej do treningów. Dla Verdiblancos zawodnik ten jest kluczowy jeżeli chodzi o taktykę na zbliżające się mecze. W następnej kolejce jeżeli dojdzie do siebie zagra z Sevillą w El Gran Derbi, a jego kolejni rywale to Valencia i Levante. Qique Setien wciąż liczy się w walce o Ligę Europy, strata do miejsc premiowanych nie jest duża. 

Innymi zagrożonymi zawodnikami byli Joaquin i Giovani Lo Celso. Tutaj sytuacja wygląda inaczej, bowiem ci gracze gdyby obejrzeli żółty kartonik w poprzednim meczu nie zagrali by z Sevillą. Argentyński pomocnik wystrzegał się fauli, a na dodatek zanotował dwa kluczowe dla przebiegu meczu trafienia.  

El Gran Derbi odbędzie się w sobotę 13. kwietnia o godzinie 20.45 na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Poprzednie derby zakończyły się zwycięstwem Betisu 1:0 po golu kapitana Verdiblancos – Joaquina. 

Źródło: MARCA / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi