Wysokie zwycięstwo Tottenhamu

goal.com

W meczu inaugurującym siódmą kolejkę Premier League Tottenham pokonał na wyjeździe Huddersfield 4:0.

Beniaminek przystępował do starcia z Tottenhamem jako drużyna niepokonana u siebie w tym sezonie. Do tej pory w trzech meczach na własnym stadionie, zdobyli oni pięć punktów. Podopieczni Mauricio Pochettino z kolei na wyjazdach zawsze zdobywali komplet punktów. Wiadome więc było, że któraś z tych serii musi się dziś skończyć.

Tottenham rozpoczął strzelanie bardzo szybko, bo już w dziewiątej minucie. Strzał z pola karnego oddany przez Harry’ego Kane’a znalazł drogę do siatki. Szybko objęte prowadzenie pozwoliło gościom na pewniejszą grę, a znany z ofensywnego stylu gry londyński zespół nie zamierzał się zatrzymywać. Już w 16′ minucie wynik został podwyższony przez Bena Daviesa, który wykończył kontratak swojej drużyny. To jednak nie był ostatni cios wyprowadzony w stronę Huddersfield w krótkim czasie. Drugiego gola, tym razem strzałem zza pola karnego, strzelił Harry Kane.

W drugiej połowie gra zdecydowanie się uspokoiła, obie drużyny były świadome wysokiego wyniku. Gospodarze próbowali tworzyć jakieś akcje, jednak to Tottenham był konkretniejszy. W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 dla gości ustalił Moussa Sissoko.

Tottenham dzięki temu zwycięstwu wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Dla Huddersfield był to piąty mecz bez zwycięstwa.

30.09.2017, 7. kolejka Premier League, The John Smith’s Stadium (Huddersfield)

Huddersfield – Tottenham 0:4 (0:3)

Harry Kane 9′, 23′ Ben Davies 16′

Huddersfield: Jonas Lössl, Tommy Smith, Zanka, Christopher Schindler, Chris Löwe (Scott Malone 60′), Aaron Mooy (61′ Philip Billing), Jonathan Hogg (Dean Whitehead 82′), Elias Kachunga, Tom Ince, Rajiv van La Parra, Laurent Depoitre

Tottenham: Hugo Lloris, Toby Anderweireld, Dawinson Sanchez, Jan Vertonghen, Ben Davies, Eric Dier, Harry Winks, Kieran Trippier  (Kyle Walker-Pieters 82′), Christian Eriksen (Moussa Sissoko 75′), Dele Alli, Harry Kane (Heung-Min Son 87′)

Żółte kartki: Elias Kachunga – Dele Alli

Sędzia: Neil Swarbrick