La Liga: Zwycięstwo Deportivo

LaLiga

W meczu 7. kolejki La Liga piłkarze Deportivo pokonali Getafe 2:1, zwycięstwem być może ratując posadę Pepe Mela.

Od pierwszych minut Deportivo rzuciło się na rywali, korzystając głównie z dośrodkowań. Wrzutki mogły okazać się jednak bronią obosieczną już w osiemnastej minucie, kiedy jedna z nich w wykonaniu Getafe mogła skończyć się bramką przyjezdnych. Górnej piłki z rzutu wolnego od Antunesa nie wykorzystał jednak Juan Cala. Gospodarze odpowiedzieli niemal natychmiast akcją Lucasa Péreza. Wypożyczony z Arsenalu próbował wykorzystać błąd obrońcy gości, lobując bramkarza rywali, lecz strzał okazał się niecelny. Deportivo nie odpuszczało tworząc sobie kolejne okazje do zdobycia bramki. Jedną z nich miał Federico Valverde, jednak mocny strzał piętką w jego wykonaniu, fantastycznie wybronił Vicente Guaita. W 38. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie, ale świetnej okazji nie wykorzystał duet Pérez – Juanfran. Strzał pierwszego oraz dobitkę drugiego dwoma kapitalnymi interwencjami odbił świetnie dysponowany tego dnia Guaita. Tuż przed przerwą groźne uderzenie z rzutu wolnego oddał jeszcze Pérez.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W pięćdziesiątej piątej minucie Amath Diedhou minął rywala dryblingiem, chwilę później płaskim strzałem pokonując bramkarza gospodarzy. Mimo niespodziewanego ciosu, Deportivo nie złożyła broni i wyrównała już dziesięć minut później, za sprawą nikogo innego jak Lucasa Péreza. Urodzony w La Corunii Hiszpan, mógł do tego wpisać się jeszcze na listę asystentów, ale po jego dwójkowej akcji z Federico Cartabitą, strzał tego drugiego obronił Guiata. W 87. minucie bramkarz gości nie miał już jednak nic do powiedzenia, gdy dośrodkowanie, po pięknym przyjęciu piłki na klatkę piersiową, zamienił Florina Andone. Chociaż sędzia doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu gry, Getafe nie udało się wyrównać.