Wypowiedzi trenerów po derbach Krakowa

Ekstraklasa

W niedzielne popołudnie Wisła Kraków podejmowała na własnym stadionie Cracovię Kraków. “Pasy” odniosły zasłużone zwycięstwo (1:2).

Trenerzy po meczu:

Jacek Zieliński:
Bardzo długo czekaliśmy na zwycięstwo przy Reymonta dlatego cieszymy się z tego faktu. Był to bardzo trudny mecz, chcieliśmy od razu zagrać pressingiem, natomiast w drugiej połowie udało się uspokoić grę. Cieszę się, iż udało się szybko strzelić drugą bramkę i wydawało się, że uda nam się łatwo wygrać to spotkania. Jak było widać, zawodnicy z dużym zaangażowaniem walczyli do końca. Wielkie słowa uznania dla piłkarzy, widać było duże zaangażowanie. Kapustka miał problemy ze zdrowiem i dlatego nie wyszedł od początku, ale gdy pojawił się na boisku dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Kazimierz Moskal:
Myślę, że musimy sobie jasno powiedzieć, iż daliśmy ciała. Wpływ na wynik miały pierwsze dwadzieścia minut, oddaliśmy inicjatywę „Pasom” i stąd wzięły się stracone bramki. Dopiero potem zaczęliśmy grać w piłkę. Ta porażka boli jak żadna inna, ale przed nami kolejne spotkania i musimy w środę zagrać dobry mecz z Lechem Poznań. Liczyłem, że Donald Guerrier wchodząc z ławki zrobi różnicę, Haitańczyk nie występuje od pierwszych minut dlatego, iż miał ostatnio problemy ze zdrowiem i jeździł na reprezentację.