Wyjazdowe posiedzenie PZPN na stadionie Lecha Poznań z okazji 100-lecia

Lech Poznań

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Pierwsze wyjazdowe posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie zorganizowane na stadionie Lecha Poznań. – Zapowiadałem mocniejszą integrację całego środowiska piłkarskiego – powiedział Cezary Kulesza.

Obchody 100-lecia istnienia Lecha Poznań będzie hucznie obchodzone 19 marca. Na ten dzień zaplanowano starcie z Jagiellonią Białystok (godz. 20:00) i przygotowano nieco ponad 40 tysięcy biletów, które rozchodzą się jak rogale świętomarcińskie w listopadzie.

Dziś z kolei władze PZPN odbędą posiedzenie. – Już na początku kadencji wyszliśmy z taką inicjatywą. Spotkało się to z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony prezesa Cezarego Kuleszy i zarządu PZPN. Lech ma swój niezwykle ważny i ceniony głos w piłkarskim środowisku o czym świadczy również to, że pierwsze wyjazdowe posiedzenie zarządu odbędzie się właśnie w Poznaniu dokładnie trzy dni przed setnymi urodzinami naszego klubu – mówi prezes Klimczak.

– Kandydując na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zapowiadałem większe otwarcie na problemy wojewódzkich związków piłki nożnej i klubów oraz mocniejszą integrację całego środowiska piłkarskiego. Chcemy żeby jednym z jej stałych elementów były wyjazdowe zarządy PZPN organizowane w terenie, poza Warszawą – podkreśla z kolei prezes związku Cezary Kulesza. – Pierwszy taki wyjazdowy zarząd odbywa się w stolicy Wielkopolski na zaproszenie klubu KKS Lech Poznań, który w tych dniach obchodzi swoje stulecie. Lech to niezwykle zasłużony dla polskiej piłki klub, który wychował i ciągle wychowuje wielu reprezentantów Polski – stwierdził Kulesza.

– Zarząd PZPN rozpocznie się w loży prezydenckiej stadionu o godzinie 15. Jednym z punktów będzie właśnie stulecie Lecha Poznań. Prezesi Klimczak oraz Piotr Rutkowski pokażą prezentacją dotyczącą klubu i jego wpływu na polską piłkę nożną. A trzeba pamiętać, że od wielu lat w każdym meczu reprezentacji Polski na boisko wybiega co najmniej jeden wychowanek Kolejorza. Talenty z klubowej Akademii, która w tym roku wzbogaci się o Centrum Badawczo-Rozwojowe na czele ze skills.lab, są obecne w każdej z młodzieżowych kadr narodowych – dodano w komunikacie.

źródło: lechpoznan.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.