live.premierleague.com

W meczu 22. kolejki angielskiej Premier League Leciester City Marcina Wasilewskiego zremisował z Aston Villą 1-1. Goście mogli wygrać, lecz Riyad Mahrez nie wykorzystał rzutu karnego.

Ostatnio zabójczy duet Mahrez-Vardy spuścili z tonu, dlatego Claudio Ranieri nie mógł być pewny, że na Villa Park będzie gładko i przyjemnie.

Jednak ekipa włoskiego trenera objęła prowadzenie jako pierwsza. W 28. minucie Vardy otrzymał górną piłkę od partnera z zespołu po czym chciał przelobować Guzana. Co prawda Amerykanin zdołał wybronić strzał napastnika gości, lecz dobitka Okazakiego była skuteczna.

5 minut później Mahrez mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak uderzył w środek bramki i bramkarz Aston Villi zdołał obronić jedenastkę.

W drugiej połowie oba zespoły mogły strzelić gola, lecz to udało się tylko jednej ekipie. Trzeba przyznać, że gol był mocno kontrowersyjny, ponieważ zanim Gestede trafił do siatki Schmeichela , najpierw dotknął piłkę ręką, więc sędzia miał prawo odgwizdać rzut wolny dla Leciester , ale tego nie zrobił w skutek czego mecz zakończył się remisem 1:1.

Dzisiejszy remis oznacza, że Leicester wspina się na pozycję lidera z dorobkiem 44 punktów, zaś Aston Villa plasuje się na ostatnim miejscu z 12. punktami na koncie.

Aston Villa 1-1 Leciester City, 16.01.2015 r., godz. 18:30, Villa Park, Birmingham.

0-1, Okazaki (28′)

1-1, Gestede (75′)