Woodburn nowym rekordzistą Liverpoolu

Facebook Liverpool FC

17-letni Ben Woodburn pobił rekord należący do tej pory do Michaela Owena i stał się najmłodszym strzelcem bramki w historii Liverpoolu.

Gracze The Reds aż do 76. minuty czekali na pierwszą bramkę w ćwierćfinałowym starciu EFL Cup z Leeds United, kiedy to Divock Origi wykorzystał świetną centrę Trenta Alexandra-Arnolda. 5 minut później awans do półfinału zapewnił podopiecznym Jurgena Kloppa wprowadzony z ławki Woodburn, który silnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi gości.

Jak się okazało, bramka ta oznacza, że chłopak urodzony w roku 1999 stał się w wieku 17 lat i 45 dni najmłodszym zdobywcą gola w czerwonej koszulce z Liverbirdem na piersi. Młody Walijczyk pobił wyczyn byłego reprezentanta Anglii o 98 dni.

Na Twitterze pogratulował mu sam zrzucony z tronu:

,,Kolejny rekord został mi odebrany!!! Gratulacje dla Bena Woodburna, który został najmłodszym strzelcem w historii Liverpoolu w wieku 17 lat i 45 dni”

Czy to narodziny nowej gwiazdy Premier League? Na pewno za wcześnie na takie tezy, jednak jeśli talent walijskiego zawodnika będzie rozwijał się w takim tempie jak do tej pory, to jest na to spora szansa.

Źródła: BBC Sport, Twitter Michael’a Owena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *