Wielkie Old Firm Derby na remis

soccerpicks.com

W 28. kolejce szkockiej Premiership Celtic zremisowało z Glasgow Rangers na Celtic Park 1:1.

Od początku spotkania ku zaskoczeniu, to Glasgow Rangers lepiej zaczęli spotkanie. Najgroźniejszą akcję “The Gers” stworzyli w 25. minucie , jednak Waghorn nie umiał pokonać Gordona w sytuacji sam na sam. Na odpowiedź Celticu nie musieliśmy długo czekać, na kwadrans przed końcem Armstrong groźnie uderzył z wolnego, ale Foderingham sparował futbolówkę na słupek. W 35. minucie fantastyczny strzał z linii pola karnego Armstronga dał “The Bhoys” prowadzenie. Dla szkota to dziesiąty gol w sezonie. Do przerwy Celtic kontrolował spotkanie i po 45. minutach wynik brzmiał 1:0. Druga połowę dobrze zaczęli Celtowie, jednak ani Armstrong, ani Dembele nie potrafili pokonać bramkarza Rangers. W 68. minucie kolejny fantastyczny strzał Armstronga ponownie golkiper “The Gers” był górą. Szkot dzisiaj był zdecydowanie najlepszy na boisku. W 71. minucie Waghorn stracił szansę na wyrównanie stając ” oko w oko” z Gordonem. Glasgow Rangers zaczęli mocno atakować co skutkowało wyrównaniem, po strzale Hydmana Gordon  wypluł futbolówkę, a Clint Hill wpakował piłkę do pustej bramki. Celtic ostatecznie zremisowało 1:1 z Glasgow Rangers i przerwali serię 22 zwycięstw z rzędu w lidze. “The Bhoys” potrzebują sześciu punktów do zdobycia kolejnego mistrzostwa.

Celtic 1:1 Glasgow Rangers