Wielki Zlatan daje trofeum United!

MUFC

Manchester United okazał się lepszy w finale EFL Cup od zespołu Southampton.Drużyna z Old Trafford wygrała 3-2, a bohaterem ekipy Jose Mourinho został Zlatan Ibrahimović.

Faworytem spotkania był zespół ,,Czerwoych Diabłów”, który nie tylko ma w składzie droższych piłkarzy, lecz także jest wyżej w ligowej tabeli. I już w 4. minucie bramkarza ,,Świętych” Frasera Forstera postraszył Paul Pogba. Ważny moment meczu nastąpił siedem minut później. Cedric Soares na prawym skrzydle ograł Marcosa Rojo, a Portugalczyk dograł idealnie piłkę do Manolo Gabbiadiniego, który pokonał Davida De Geę. Gol jednakże nie został uznany, gdyż według sędziego liniowego Włoch znajdował się na pozycji spalonej. Powtórki wideo wskazywały jednak co innego.

W 19. minucie ekipa Jose Mourinho otrzymała rzut wolny, który na gola zamienił niezawodny w tym sezonie Zlatan Ibrahimović. ,,Święci” starali się doprowadzić do wyrównania a dobrymi strzałami zza pola karnego popisali się James Ward-Prowse oraz Dusan Tadić. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku interweniował hiszpański bramkarz Manchesteru United.

W 38. minucie United podwyższyło prowadzenie. Podanie z lewego skrzydła od Marcosa Rojo na bramkę zamienił Jesse Lingard. Młody Anglik płaskim strzałem po ziemii w dolny róg bramki zaskoczył golkipera Southampton. Gdy wydawało się, że piłkarze Jose Mourinho zejdą do szatni z bezpiecznym prowadzeniem, w doliczonym czasie gry ,,Święci” zdołali strzelić kontaktową bramkę, a konkretnie uczynił to Manolo Gabbiadini. Włoch idealnie wykorzystał podanie od Jamesa Warda-Prowse’a i zmieścił futbolówkę między nogami Davida De Gei.

Druga połowa zaczęła się od szturmu na bramkę ,,Czerwonych Diabłów”. W 48. minucie Nathan Redmond mocnym strzałem z woleja starał się zaskoczyć De Geę, lecz Hiszpan udanie sparował piłkę na rzut rożny. Po tym rzucie rożnym w sektorach fanów Southampton zapanowało istne szaleństwo, a w sektorach, gdzie zasiadali kibice Manchesteru United mała konsternacja. Manolo Gabbiadini sprytnym strzałem zaskoczył całą defensywę ekipy Jose Mourinho i na tablicy wyników widniał rezultat 2-2. Po tym golu, dalej ,,Święci” byli w natarciu.

W 62. minucie piłkarze Manchesteru United mieli dużo szczęścia, gdy piłka po strzale głową Oriola Romeu zatrzymała się na lewym słupku ich bramki. Jose Mourinho postanowił desygnować do gry z ławki takich piłkarzy jak m.in. Marcus Rashford i to on w 84. minucie był bliski pokonania Frasera Forstera.

Decydujący gol padł w 87. minucie meczu. Świetne dośrodkowanie od Andera Herrery na gola zamienił Zlatan Ibrahimović. Niezastąpiony Szwed znów pokazał całemu światu swój kunszt i tym samym wygrał już kolejne trofeum w swojej karierze.

Zwycięstwo Manchesteru United oznacza,iż Jose Mourinho po raz czwarty w swojej karierze zdobył Puchar Ligi Angielskiej. To największa ilość spośród zagranicznych szkoleniowców i jednocześnie Portugalczyk jest pierwszym, który dokonał tego z dwoma różnymi klubami. Dla ,,Czerwonych Diabłów” to piąty triumf w tych rozgrywkach w historii klubu.

Manchester United – Southampton 3:2(2:1)

1:0 Ibrahimović 19′

2:0 Lingard 38′

2:1 Gabbiadini 45+1′

2:2 Gabbiadini 49′

3:2 Ibrahimović 87′