Podział punktów w Warszawie. Nieskuteczność problemem Legii

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa nie była w stanie pokonać przed własną publicznością Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Mecz zakończył się remisem 1:1 po trafieniach Samuela Stefanika oraz Miroslava Radovicia.

Po porażce z Ajaksem Amsterdam i odpadnięciu z Ligi Europy zespół Jacka Magiery podejmował 6. w tabeli Bruk-Bet Termalikę. Zespół gości znany z defensywnej gry, także i tym razem mecz rozpoczął bardzo zachowawczo. Duża przewaga w posiadaniu piłki na korzyść Legii jak i większa liczba oddanych strzałów nie sprawiła jednak, że oglądaliśmy jednostronne widowisko. Co więcej, to podopieczni Czesława Michniewicza otworzyli wynik tego spotkania. W 22. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym Wojskowych, piłka znalazła się pod nogami Samuela Stefanika, a ten po udanym zwodzie, na który bardzo łatwo dał się nabrać Jędrzejczyk, skierował ją do bramki. Prowadzenie zespołu gości nie trwało jednak długo, bo kwadrans później, Legia wykorzystała jedną z groźnych akcji pod bramką Krzysztofa Pilarza. Guilherme dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Miroslava Radovicia, a ten nie dał szans bramkarzowi “Słoników”.

Po przerwie stroną przeważającą nadal była Legia. Nie zmieniło się posiadanie piłki, będące cały czas na korzyść gospodarzy. Tyle, że nie zmieniał się również wynik spotkania. Groźną sytuację pod bramką Bruk-Betu stworzył w 64. minucie Radović wraz z Hamalainenem, który chwilę wcześniej zmienił nieskutecznego Necida. Uderzenie reprezentanta Finlandii, niemal z linii bramkowej wybił jednak Patryk Fryc. Zespół Michniewicza niemal całą drużyną bronił dostępu do własnej bramki, nastawiając się na grę z kontry. Taka taktyka przyniosła oczekiwany efekt, bo zespół z Niecieczy zremisował ostatecznie z Legią 1:1, wywożąc z Warszawy cenny punkt.

Remis w dzisiejszym spotkaniu sprawił, że po 23. kolejce Legia Warszawa została wyprzedzona w ligowej tabeli przez Lecha Poznań, który awansował na 3. lokatę, natomiast Bruk-Bet Termalika awansowała na 5. pozycję, wyprzedzając Zagłębie Lubin. W następnej kolejce obie ekipy zagrają odpowiednio z Zagłębiem na wyjeździe oraz z Ruchem przed własną publicznością.

Legia Warszawa 1:1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza (1:1)

0:1 22′ Samuel Stefanik

1:1 37′ Miroslav Radović

Legia Warszawa: Malarz – Broź, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Guilherme (81′ Kucharczyk), Kopczyński (81′ Kazaiszwili), Moulin, Radović – Odjidja-Ofoe – Necid (63′ Hamalainen)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pilarz – Fryc, Szarek, Putiwcew, Guilherme  – Guba, Kupczak, Misak (46′ Gergel) – Babiarz, Stefanik (79′ Kowal) – Gutkovskis

Sędzia: Mariusz Złotek

Widzów: 14163