EL. EURO: Ważny punkt Polek na starcie

Jennifer Hermoso, Katarzyna Kiedrzynek, Polska - Hiszpania 12.11.2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polki wykazały się ogromną determinacją i wielką wolą walki. Po zażartym boju biało-czerwone zremisowały z Hiszpanią 0:0. Dla naszej reprezentacji był to pierwszy mecz w eliminacjach do Mistrzostw Europy.

Nasze reprezentantki podeszły do rywalek z dużym respektem. Wiadomo było, że kluczem do dobrego wyniku będzie szczelna defensywa. Ku zaskoczeniu kibiców to Polki pierwsze stworzyły sobie dobrą sytuację. Małgorzata Mesjasz główkowała po wrzutce z rzutu rożnego, ale strzeliła minimalnie nad bramką. To podrażniło Hiszpanki, które często i groźne atakowały. Fenomenalnie spisywała się jednak w bramce Katarzyna Kiedrzynek, która uprzykrzała życie czy to Hermosie czy Guijaro. naszej bramkarce pomagała czasem i bramka. Po mocnym uderzeniu Hermoso piłka trafiła w poprzeczkę, ale sędzia odgwizdał spalonego. Polki starały się odgryzać i od czasu do czasu wychodziły z groźnymi kontrami. Niestety często kończyły się one słabym strzałem albo stratą.

Tuż po wznowieniu gry Hiszpanki powinny prowadzić. W pole karne wpadła Bonmati, huknęła na bramkę, ale Kiedrzynek była dziś nie do pokonania. Chwilę później bramkarce PSG pomógł słupek po strzale Hermoso. Po godzinie gry Polki mogły prowadzić. Najpierw po dynamicznej akcji Ewy Pajor piłka trafiła w pole karne rywalek, ale piłkarka Wolfsburga zagrała niecelnie do partnerki. Z minuty na minutę napór Hiszpanek rósł, ale Polki dzielnie broniły wyniku. Jeszcze w końcówce goście mogli wyjść na prowadzenie, ale gdy w końcówce sam na sam wyszła Hermoso, sędzia odgwizdał spalonego. Ogromna praca i serce włożone w to spotkanie dały Polkom punkt po końcowym gwizdku, który może okazać się kluczowy w walce o awans na turniej mistrzowski.

12.11.2019r., eliminacje Mistrzostw Europy, Lublin

Polska – Hiszpania 0:0 (0:0)

Polska: Kiedrzynek – Dudek, Mesjasz, Matysik, Sikora – Chudzik, Balcerzak, Grzywińska – Grabowska, Kamczyk – Pajor

Hiszpania: Panos – Ouahabi, Mapi Leon, Paredes, Corredera – Guiterrez, Torrecilla, Segura – Bonmati, Hermoso, Caldentey


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *