Boniek: Nie dopuścimy do tego, aby nasi piłkarze i kibice mogli czuć się zagrożeni

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Wszyscy doskonale wiemy, jaka sytuacja panuje obecnie w Izraelu i że nasz mecz z tym rywalem jest zagrożony – mówił Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

We wtorek w Strefie Gazy miał miejsce ostrzał rakiet i rozległy się syreny alarmowe. Portal “ynet.co.il” poinformował, że izraelska federacja piłkarska rozważa rozegranie spotkania 9. kolejki eliminacji mistrzostw Europy na Cyprze. Również są brane pod uwagę Grecja, Malta jak również Bułgaria. – Żyjemy w świecie mediów i praktycznie co pięć minut napływają nowe, świeże informacje. Będziemy ich nasłuchiwać. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Sprawiedliwości i Spraw Zagranicznych, federacją Izraela i UEFA. W ciągu 24 godzin będziemy wiedzieli wszystko na temat organizacji tego spotkania – podkreślił prezes PZPN-u.

– Nie dopuścimy do tego, aby nasi piłkarze i kibice mogli czuć się zagrożeni – dodał. – Mamy już komfort psychiczny w postaci awansu na mistrzostwa Europy, ale przed nami kolejne spotkanie, które chcemy wygrać. Widziałem, że nasze media gdybają już, gdzie mogliśmy zagrać, jeśli nie w Izraelu, że mecz może być przełożony. Takie insynuacje nie mają w tym momencie sensu – zakończył Zbigniew Boniek. Reprezentacja Polski po zwycięstwie z Macedonią Północną (2:0) zapewniła sobie awans na EURO 2020. Przypomnijmy, iż “Biało-czerwoni” są liderem grupy G.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *