Ważne trzy punkty Barcelony na wyjeździe

źródło: barcanews.org

W 19. kolejce Primera Division, FC Barcelona odniosła pewne zwycięstwo na wyjeździe z SD Eibar (4:0). Duma Katalonii na półmetku rozgrywek zajmuje najniższe miejsce na podium z dorobkiem 41 punktów.

Blaugrana w dobrych nastrojach przystąpiła do spotkania. Po kryzysie, który dopadł Barcę nie ma już śladu. Na prowadzenie Barcelonę wyprowadził płaskim strzałem Denis Suarez, dla którego było to premierowe trafienie w sezonie La Liga. Już na samym początku drugiej połowy emocje w meczu zabił Leo Messi, który wykorzystał znakomite podanie od Luisa Suareza. Natomiast kilkanaście minut później błąd defensywy Eibar wykorzystał Urugwajski snajper- Luis Suarez. W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Brazylijczyk Neymar, który otrzymał idealne podanie z prawego skrzydła od Ardy Turana.

Warto zwrócić również na uraz jakiego doznał w pierwszej części Sergio Busquets. Środkowy pomocnik został nadepnięty przez rywala na staw skokowy i służby medyczne zniosły Katalończyka na noszach. Problemy ze stawem skokowym ma również prawy defensor Sergi Roberto, a zastąpił go Aleix Vidal.

Spodziewaliśmy się trudnej gry na boisku gry, zasłużyliśmy na trzy punkty i tak musimy grać dalej. Jestem przygotowany na zastąpienie Sergi Roberto i jestem dzisiaj bardzo zadowolony