Warta wygrywa z Odrą

Warta Poznań coraz bliżej utrzymania na zapleczu Ekstraklasy

Warta Poznań wygrała w Ogródku z Odrą Opole 2:1 i jest coraz bliżej utrzymania w 1 lidze. Bramki dla Zielonych zdobyli Szymusik oraz Janicki.

W 31. kolejce Fortuna 1. ligi Warta Poznań podejmowała na własnym stadionie Odrę Opole. W tabeli oba zespoły dzielił przed tym meczem tylko punkt, a wiec obie ekipy walczą o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy. Zieloni przystępowali do tego starcia podbudowani zwycięstwem w ostatniej kolejce na wyjeździe z Chojniczanką, a opolanie zremisowali ze Stalą Mielec 1:1.

W 11. minucie dobrą sytuacje na objęcie prowadzenia mieli Zieloni. Po faulu na Cierpce, rzut wolny z 19 metrów wykonywał Kiełb, jednak piłka po jego strzale poszybowała ponad bramką Krysiaka.

Pięć minut później było już jednak 1:0, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Szymusik głową umieścił piłkę w siatce.

W 20. minucie Odra zdobyła bramkę wyrównującą, jednak arbiter słusznie jej nie uznał, dopatrując się faulu  Skrzypczaka na Lisie. Piłkarz Odry dodatkowo ukarany został żółtą kartką.

Warta kontrolowała przebieg gry w pierwszej części spotkania, i zasłużenie na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko chcieli doprowadzić do wyrównania. Ale ataki Odry nie przynosiły zamierzonego rezultatu, czujna była bowiem defensywa Warty.

W 68. minucie Baranowski faulował we własnym polu karnym Spławskiego i arbiter podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Janicki. Warta prowadziła 2:0.

W 73. minucie Janus z 18 metrów uderzał z rzutu wolnego, jednak piłkarz Odry nie trafił w światło bramki.

W 87. minucie znów Odra tylko przez chwilę cieszyła się ze zdobytej bramki, również w tym przypadku arbiter odgwizdał spalonego.

W 89. minucie po zamieszaniu w polu karnym arbiter odgwizdał rzut karny dla gości, a na bramkę pewnym strzałem zamienił go Skrzypczak.

Bramka kontaktowa sprawiła że bardzo nerwowo zrobiło się w końcówce spotkania, jednak Zieloni zdołali utrzymać prowadzenie.

31. kolejka Fortuna 1. ligi, 28.04.2019r., godz. 16:00, Stadion przy Drodze Dębińskiej, widzów 1052

Warta Poznań – Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: Szymusik 16′, Janicki 68′, Skrzypczak 89′

Kartki: Skrzypczak 20′, Kiełb 65′, Baranowski 68′, Błanik 78′, Czyżycki 83′, Żebrakowski 88′

Warta: Lis, Dejewski, Kiełb, Kieliba, Spławski (Żebrakowski 70′), Jakóbowski (Biegański 60′), Szymusik, Marciniak, Cierpka (Kalupa 59′), Fadecki, Janicki

Odra: Krysiak, Żemło, Niziołek, Mikinic, Moder, Winiarczyk, Skrzypczak, Błanik, Baranowski, Trojak (Janus 60′), Czyżycki