LOTTO Ekstraklasa: Miedź przerwała passę Ojrzyńskiego

Bohaterem meczu był zawodnik beniaminka – Joan Roman.

Kibice, stadion Miedzi Legnica / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 33. kolejce LOTTO Ekstraklasy Miedź Legnica podejmowała Wisłę Płock.  Przed tą konfrontacją obydwa zespoły były nad strefą spadkową. Wisła Płock miała pięć punktów przewagi, a Miedź dwa oczka.

Choć to przyjezdni na samym początku próbowali narzucić swoje warunki gry, to Miedź zadała pierwszy cios. Po ładnej akcji Paweł Zieliński z prawej strony zagrał w pole karne. Po mały zamieszaniu do piłki dopadł Roman, który z bliska pokonał Bartłomieja Żynela. Sześć minut później było już 2:0, ponownie za sprawą Romana. Tym razem wykorzystał błąd jednego z defensorów rywali, który zagrał prosto pod nogi Hiszpana. Ten bezlitośnie umieścił piłkę w siatce. Po dwudziestu minutach mogło być już 3:0. Juan Camara z przewrotki trafił w poprzeczkę. W 28. minucie wreszcie padła odpowiedź ze strony Wisły. Po rzucie wolnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Grzegorz Kuświk. Jednak jeszcze przed przerwą odpowiedział Petteri Forsell, trafiając na 3:1.

Po mocnym tempie w pierwszej połowie gra obydwóch drużyn uspokoiła się w drugiej części meczu. Nieco lepsze okazje podbramkowe mieli Nafciarze. W 83. minucie Sołsan Dżanajew znakomicie interweniował po strzale głową Ricardinho. Po zamieszaniu Oskar Zawada przymierzał się do dobitki, ale wpadł niebezpiecznie w słupek. Sędzia użył wideoweryfikacji i uznał faul Kornela Osyry, wyciągając czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany i umieścił piłkę w siatce.  Jeszcze w doliczonym czasie Furman mógł wyrównać, ale trafił w poprzeczkę.

Sporo emocji i niepewności do końca. Ostatecznie wygrała Miedź Legnica 3:2, co wprowadza większe zamieszanie w walce o utrzymanie. Wciąż ani Miedź, ani Wisła nie są pewni bytu w Ekstraklasie na następny sezon.

Miedź Legnica – Wisła Płock 3:2 (3:1)

Roman 4′ i 10′, Forsell 36′ – Kuświk 28′, Zawada (k.) 86′

Miedź Legnica: Sosłan Dżanajew – Paweł Zieliński, Bozo Musa, Kornel Osyra, Artur Pikk – Omar Santana (86′ Elton Monteiro), Rafał Augustyniak, Borja Fernandez (89′ Adrian Purzycki) – Joan Roman (78′ Henrik Ojamaa), Petteri Forsell, Juan Camara.

Wisła Płock: Bartłomiej Żynel – Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia – Ariel Borysiuk, Adam Dźwigała (46′ Damian Rasak) – Justinas Marazas, Dominik Furman, Jakub Łukowski (46′ Ricardinho) – Grzegorz Kuświk (68′ Oskar Zawada).

Żółte kartki: Santana, Roman, Augustyniak, Musa, Dżanajew (Miedź) oraz Garcia, Borysiuk, Łasicki, Marazas (Wisła).

Czerwone kartkai Osyra (Miedź) /85′, za faul/ oraz Borysiuk (Wisła) /90+6′, za dwie żółte/.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 4 021