Fortuna 1 Liga: Warta lepsza od Radomiaka w meczu na szczycie

W spotkaniu zamykającym 21. kolejkę Fortuny 1 Ligi spotkały się ekipy Warty Poznań i Radomiaka Radom. Po bramkach Kieliba, Janickiego i Jarocha, drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała i wróciła na fotel lidera.

Już w 7. minucie spotkania 100% sytuację miał Mikita. Makowski wypracował całą akcję, najpierw przejmując piłkę, a później wykładając ją do wcześniej wspomnianego 26-latka. Skrzydłowy drużyny Radomiaka szukał strzału po długim rogu swoją lewą, gorszą nogą, jednak Lis zdołał obronić strzał. Pierwsze zagrożenie ze strony gospodarzy nadeszło w 24. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki na piątym metrze dopadł Danielewicz, jednak jego strzał został zablokowany. Pięć minut później do dogodnej sytuacji doszedł Rybicki, który z bliskiej odległości oddał bardzo niecelny strzał z prawej nogi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Po rzucie rożnym rozegranym na krótko, piłkę w pole karne wrzucił Janicki. W polu karnym najlepiej odnalazł się Kieliba, który strzałem głową posłał piłkę między nogami Miszty. Od tego momentu spotkanie się ożywiło. W 80. minucie Warta przypieczętowała zwycięstwo za sprawą Janickiego. Akcję rozpoczął Jaroch, który posłał fantastyczne podanie do Apolinarkisego, a ten wystawił piłkę do pustej bramki Janickiemu. W ostatniej akcji prawą stroną ruszył Apolinarski, wszedł w pole karne i dograł wzdłuż bramki. Podanie starał się przerwać Grudniewski, jednak piłkę odebrał Jaroch. Napastnik długo się nie zastanawiając uderzył w kierunku bramki i zdobył gola, który ustalił wynik tego spotkania. Mimo lepszej gry w pierwszej połowie gości, to drużyna Piotra Tworka zdołała zdobyć gole, dzięki którym zdołali wrócić na podium Fortuny 1 Ligi.

21. kolejka Fortuny 1 Ligi, 02.03.2020, godz. 18:00, Stadion Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski

Warta Poznań – Radomiak Radom 3:0  (0:0)

53′ Kieliba, 80′ Janicki, 90+6′ Jaroch

Warta Poznań: Lis – Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb – Danielewicz (73′ Laskowski), Trałka, – Rybicki (65′ Apolinarski), Janicki (88′ Spławski), Jakóbowski – Jaroch

Radomiak Radom: Miszta – Jakubik, Grudniewski, Karwot, Abramowicz – Kaput, Michalski (68′ Budziński) – Mikita, Makowski, Leandro (79′ Fundambu) – Górski (62′ Nowak)

Sędzia: Tomasz Marciniak