thedailystar.net

Z dniem drugim września zostało zamknięte okienko transferowe w pięciu najlepszych rozgrywkach ligowych w Europie. Ze spokojem można zatem przeglądać kadry zespołów.

Na zakup nowych nabytków kluby z pięciu kluczowych lig w Europie wydały rekordowe 5,5 mld euro. Dotychczas najwięcej wydano rok temu, a mianowicie 4,6 miliarda euro. Zaskoczeniem z pewnością nie jest, że liderem jest Premier League, która pozyskała zawodników za bagatela 1,55 mld, natomiast w La Liga zapłacono 1,37 mld. Bajońskie sumy odnotowano również we Włoszech – 1,17 mld, Niemczech – 740 mln. Na końcu stawki jest francuska Ligue 1 – 670 mln euro.

Najdroższym piłkarzem okazał się Joao Felix, za którego Atletico Madryt bez zawahania zapłaciło 126 mln euro. Portugalczyk jako 19-latek był już istotnym ogniwem Benfiki Lizbona i początek w “Rojiblancos” pokazuje zasadność tego transferu. FC Barcelona również nie próżnowała i dopięła swego sprowadzając Antoine’a Griezmanna z Atletico Madryt za 120 mln euro. Na najniższym miejscu podium znalazł się Belg Eden Hazard. Chelsea FC za swojego pomocnika otrzymała od Realu Madryt 100 mln euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *