Vuković: Rywale pokazali, że potrafią grać w piłkę

Aleksandar Vuković, Daria Kabała-Malarz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z fińskim KuPS Kuopio i awansowała do III rundy el. Ligi Europy. – Powinniśmy zagrać dużo lepiej i zdajemy sobie z tego sprawę. Spodziewaliśmy się, że będziemy musieli poprawić kilka aspektów – tłumaczył Aleksandar Vuković.

Wicemistrzowie Polski z przeciwnikiem tego pokroju nie powinni mieć żadnych problemów. Obecna sytuacja polskich klubów jest dramatyczna i od kibica wymaga się przede wszystkim cierpliwości. Tej zbyt wiele fani ze stolicy nie mają i już pojawiają się głosy o potrzebie zmian. – Rywale pokazali w pierwszym meczu, że potrafią grać w piłkę. U siebie, na sztucznej murawie, czuli się jeszcze lepiej. To była ich przewaga, mieliśmy swoje szanse, ale przeciwnicy również wykreowali sobie okazje do zdobycia bramek. Nie zaskoczyła nas dobra postawa przeciwników – komplementował Finów Aleksandar Vuković.

Do tej pory zawodnicy mogli się tłumaczyć sztuczną murawą. Od teraz szukanie wymówek z powodu nawierzchni będzie traktowane jako ucieczka od meritum – formy piłkarzy. – To był trudny mecz. Mogę pogratulować gospodarzom. Byli bardzo ambitni i zagrali dobre spotkanie. Powinniśmy zagrać dużo lepiej i zdajemy sobie z tego sprawę. Spodziewaliśmy się, że będziemy musieli poprawić kilka aspektów w dzisiejszym meczu, ale jeśli nie jesteś w stanie podjąć właściwej walki z rywalem i nie jesteś wystarczająco w grze, to łatwo możesz przegrać. Szanuję ten remis, który dał nam to, na czym najbardziej nam zależało – awans do kolejnej rundy. W tym momencie to jest dla nas najważniejsze – zakończył szkoleniowiec.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy, Legia Warszawa zmierzy się z greckim Atromitosem, w którym występuje Dawid Kort, który w Polsce grał w Pogoni Szczecin oraz Wiśle Kraków. Z kolei już w niedzielę legioniści podejmą przy łazienkowskiej drużynę Śląska Wrocław, który zdobył komplet punktów w lidze.

źródło: legia.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi