Vuković: Cieszy, że po porażce w lidze wygrywamy następny mecz

Aleksandar Vuković, Daria Kabała-Malarz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W czwartkowy wieczór warszawska Legia skromnie pokonała KuPS Kuopio (1:0) i wciąż nie może być pewna awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w Finlandii już za tydzień.

– Wiem, że jest to powiązane – wynik pozytywny daje nam spokój, aby grać w piłkę lepiej. Oprócz początku, podczas którego widać było spokój, później było dość nerwowo. Wynik powinien być wyższy natomiast cieszy, że po porażce w lidze wygrywamy następny mecz – cytuje Aleksandra Vukovicia klubowy portal. Serbski trener zapowiada, że w niedzielnej potyczce z Koroną Kielce dokona zmian w składzie. – Rywalizacja w zespole jest cały czas. Mateusz Wieteska i Artur Jędrzejczyk zagrali dziś wspólnie, ale w kadrze mamy wielu zawodników. Jestem zadowolony z obu ale wiem, że mogą i będą grać lepiej. Luisa Rochę wystawiliśmy przed czasem. Pomimo to zagrał bardzo dobre zawody. Gdy złapiemy formę, będzie wyglądało to dużo lepiej. Wątpię, że taki sam skład wystąpi z Koroną Kielce ale nie spodziewałbym się wielu zmian – dodaje.

Kibice warszawskiego zespołu nie są zadowoleni ze stylu, a forma wielu piłkarzy jest jeszcze daleka od mistrzowskiej. – Nie chcę niczego siać jak trener Michał Probierz, natomiast trudno jest podać konkretną datę, kiedy będziemy grać lepiej. Widząc codzienną pracę mogę stwierdzić, że moi piłkarze będą grali lepiej. W tym okresie, na początku sezonu, sztuką jest przejść z jak najmniejszymi stratami. Nie powinniśmy stracić trzech punktów z Pogonią. Zanim wszystko zacznie funkcjonować, musimy zdobywać jak najwięcej punktów – stwierdził Vuković.

źródło: legia.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *