Vicente Guaita zastępcą Claudio Bravo w Manchesterze City?

fot. Premier League

Bramkarz Crystal Palace – Vicente Guaita, znalazł się na celowniku Manchesteru City. Mistrzowie Anglii widzą w doświadczonym Hiszpanie zmiennika Edersona.

Choć zapowiadało się przed sezonem 19/20, że defensywa Crystal Palace bez Aarona Wan-Bissaki będzie o wiele słabsza, to ci mimo wszystko grają bardzo dobrze. Stracili tylko 20 bramek, co jest czwartym wynikiem ligi, a do tego dołożyli 6 czystych kont. Jednym z ojców tego sukcesu jest Vicente Guaita. Hiszpan na początku 2020 roku skończy 33 lata, ale nie oznacza to, że inne kluby nie widziałyby doświadczonego bramkarza w swoich szeregach.

Według hiszpańskiego dziennika”AS” Guaita jest na liście życzeń dwóch klubów. Pierwszym z nich jest Manchester City. 32-latek miałby pełnić funkcję zmiennika Edersona Moraes, w razie ewentualnego odejścia Claudio Bravo. Jednak “AS” twierdzi, że Guaita jest tylko jednym w kilku kandydatów na zastępcę 36-letniego Chilijczyka. Drugim klubem zainteresowanym bramkarzem Orłów jest West Ham United. Na Stadionie Olimpijskim w Londynie uważają, że Roberto Jimenez oraz David Martin nie są wystarczająco dobrymi zmiennikami Łukasza Fabiańskiego. Do tego dochodzi fakt, że reprezentant Polski w przyszłym roku skończy 35 lat i nie wiemy też jak będzie wyglądał po powrocie po kontuzji.

Jednak zarówno Manchester City, jak i West Ham mają pytać o Guaitę latem, co daję Crystal Palace czas na ich ruch. Kontrakt Hiszpana wygasa latem 2021 roku, ale źródło “AS” twierdzi, że w najbliższym czasie klub z Selhurst Park zamierza zaproponować bramkarzowi nową umowę, by uciąć wszelkie spekulację.

Guaita to wychowanek Valencii. Nie licząc wypożyczenia do Recreativo Huelvy spędził w pierwszej drużynie Nietoperzy 6 lat. Na Estadio Mestalla nie był pierwszym wyborem, więc latem 2014 przeniósł się jako wolny agent do Getafe. Na przedmieściach Madrytu zagrał w tylu samo spotkaniach co w Valencii – 113, ale zachował tam mniej czystych kont niż w poprzednim klubie (29 do 38). W 2018 roku, również za darmo, przeszedł do Crystal Palace, w którym jak dotąd zagrał 40 razy i zachował 16 czystych kont. Transfermarkt wycenia go na 5 milionów euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *