United wygrywa i powiększa przewagę nad “The Citizens”

Manchester United wygrał dzisiaj na Old Trafford z czwartym zespołem Premier League, Evertonem FC 2-0 (2-0). Dzięki kompletowi punków “Czerwone Diabły” zrobiły kolejny krok w stronę zdobycia tytułu.

Piłkarze Manchesteru od pierwszych minut kontrolowali grę, narzucili własny styl gry i pewnie konstruowali kolejne akcje na połowie rywala. Bramkę na 1-0 w 13′ minucie zdobył Ryan Giggs bez problemów pokonując Tima Howarda. Kilka minut przed bramką stu-procentową sytuację miał Robin van Persie, który minął bramkarza lecz nie potrafił wbić piłki do pustej bramki Evertonu.

Po straconej bramce “The Toffees” ruszyli do ataku i to oni przez resztę pierwszej połowy przeważali na boisku. To zaowocowało kilkoma świetnymi akcjami w ich wykonaniu, lecz w 45′ minucie gości sprowadził na ziemię Robin van Persie, który tym razem się nie pomylił i pokonał bramkarza Evertonu. Przy bramce asystował Rafael popisując się świetnym prostopadłym podaniem.

W drugiej części spotkania tempo gry zdecydowanie spadło. “Czerwone Diabły” do końca meczu kontrolowały grę i spokojnie utrzymały zaliczkę z pierwszej połowy gry.

Podopieczni sir Alexa Fergusona powiększyli przewagę nad drugim Manchesterem City do dwunastu punktów!