UAM triumfuje w Akademickich Mistrzostwach Polski

gloswielkopolski.pl

W weekend rozegrano finały Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Po tytuł sięgnęły na własnym terenie zawodniczki z poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

UAM w finale pokonał inną drużynę z Poznania AWF. W ostatnim spotkaniu turnieju ograły rywalki 5:2. W spotkaniu o 3 miejsce rywalizowały drużyny z Katowic i Warszawy. Lepsze okazały się Ślązaczki.

Również indywidualne nagrody trafiły do zawodniczek z Poznania. MVP całych rozgrywek została Alicja Zając z AWF, najlepszą bramkarką została Emili Krajewska, a największy dorobek strzelecki miała Aleksandra Giza (9 goli). Obie zawodniczki reprezentowały barwy UAM-u.