Vfb Stuttgart w pierwszym niedzielny meczu 11. kolejki Bundesligi na własnym stadionie ograli 2:0 Darmstadt.

Spotkanie mogli perfekcyjnie gospodarze, ale groźny strzał Didaviego z dogodnej pozycji został w porę zablokowany wślizgiem. Na kolejną szansę zawodnicy Stuttgartu czekali do 20.minuty, kiedy to wyborną sytuację zmarnował Sie. Jedenaście minut później po raz kolejny goście byli w opałach, ponieważ w 100% procentowej okazji nie wykorzystał Klein, który strzałem z paru metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Niewykorzystane okazje lubią się mścić – hasło mogło mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, jednak Heller z Darmstadtu nie popisał się w 16-ce rywala.

Przemysław Tytoń w 60.minucie został zmuszony do poważniejszej interwencji, a mianowicie doskonale wyciągnął zagranie Hellera w lewy sektor bramki. Starania Stuttgartu znalazły ukoronowanie osiem minut po wcześniejszym zdarzeniu, czego efektem była pechowa obrona Garicsa, który wpakował piłkę do własnej siatki. Defensor nieudolnie przeciął dośrodkowanie z rzutu rożnego. W końcówce ponownie kunszt pokazał Tytoń, wybornie zatrzymując strzał Hellera w sytuacji sam na sam. Dzisiejsze zawody zostało przedłużone o trzy minuty. Z prezentu sędziego znakomicie skorzystał Werner, podwyższając stan meczu dobrą akcją indywidualną.

Stuttgart po świetnym wyniku opuścił strefę spadkową, na której obecnie się znajdują: Hoffenheim i Augsburg.

Vfb Stuttgart 2:0 Darmstadt

Mercedes Benz – Arena, Stuttgart, 01.11.2015, 15:30

Strzelcy:

1:0 Garics (68′) (og)

2:0 Werner (90+3′)

Żółte kartki: Tytoń (33′), Sie (54′), Klein (58′), Garics (61′), Diaz (90+1′)

Arbiter główny: Robert Hartmann

Skład gospodarzy: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua – Schwaab, Die (62. Kliment) – Harnik (32. Maxim), Gentner, Didavi (87. Hloušek) – Werner

Skład gości: Mathenia – Garics, Sulu, Caldirola, J. Díaz – Heller, Gondorf, Niemeyer (80. M. Vrančić), Rausch (71. Kempe) – Rosenthal (84. Stroh-Engel) – Wagner