Tylko dziewięciu kadrowiczów wzięło udział w treningu, Lewandowski został magistrem

reprezentacja Polski

Robert Lewandowski, reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziewięciu kadrowiczów wzięło udział w poniedziałkowych zajęciach przed towarzyskim meczem z Finlandią (środa, godz. 20:45).

Reprezentacja Polski, w tym trudnym czasie dla wielu, przebywa na zgrupowaniu w Sopocie. Na jutro zaplanowano starcie z Finami w Gdańsku. Krzysztof Piątek nie wyszedł z hotelu i zaledwie dziewięciu reprezentantów wzięło udział w treningu, który poprowadzili Radosław Gilewicz oraz Tomasz Mazurkiewicz – zastępujący Jerzego Brzęczka. Wojciech Szczęsny z kolei przebywający na kwarantannie w Turynie przyleci w czwartek. – Wszyscy wiemy, jaka obecnie sytuacja panuje we Włoszech. Zawodnicy Juventusu do środy muszą przebywać na kwarantannie domowej – powiedział Gilewicz.

Poniedziałek dla wielu piłkarzy był intensywnym dniem, bowiem zamykało się okienko transferowe, a wcześniej wszyscy przeszli obowiązkowe badania na obecność Covid-19, które są wymagane przez UEFĘ na 48 godzin przed meczem. W Sopocie pojawił się już Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium w minioną niedzielę zdobył aż cztery bramki z berlińczykami. Ponadto 32-latek został magistrem broniąc pracy w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.

Nadal nie jest wyjaśnione, czy Jerzy Brzęczek poprowadzi kadrę w najbliższych meczach. Selekcjoner czuje się dobrze po przebytym koronawirusie. Z pewnością w kadrze zabraknie Piotra Zielińskiego, u którego wykryto Covid-19 i nie mógł przylecieć do Polski. – Jerzy Brzęczek wczoraj wieczorem uzyskał negatywny wynik testu na obecności wirusa SARS-CoV-2. Dziś rano badanie zostało powtórzone. W przypadku uzyskania kolejnego wyniku negatywnego selekcjoner dołączy do reprezentacji Polski przebywającej na zgrupowaniu w Sopocie – poinformował rano rzecznik reprezentacji, Jakub Kwiatkowski


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *