Turyński konflikt narasta. Komu będzie trzeba uciąć głowę?

juventus.com

Nie wszystko w zespole mistrza Włoch jest perfekcyjne. Pomimo nadmiaru gwiazd i bardzo skutecznej gry, nie można uniknąć jakichkolwiek konfliktów na linii zawodnik-zawodnik czy zawodnik-trener. Pal licho, jeśli wynikałoby to z rzadkiej gry danego gracza. Gorzej, jeżeli może dojść do rękoczynów lub bluzgi wejdą na najwyższy poziom.

Do takiej sytuacji doszło podczas niedawnego meczu Juve z Palermo w lidze, gdzie stoper żądał zmiany z powodu problemów mięśniowych. Do zmiany jednak dojść nie mogło, gdyż wcześniej ich limit został wykorzystany. Szkoleniowiec Bianconerich, Massimiliano Allegri miał krzyknąć do swojego podopiecznego: Zamknij się baranie, spier*****. Bonucci miał mu odpowiedzieć na to słowami: Idź do diabła.

Wydawało się, że sprawa rozejdzie się po kościach. Leo dostał karę finansową i spędził mecz z Porto w ramach 1/8 Ligi Mistrzów na trybunach, natomiast trener wpłacił określoną liczbę pieniędzy na cele charytatywne. To jednak nie był koniec. W ośrodku treningowym w Vinovo nadal dochodziło do sprzeczek, których świadkami byli Giuseppe Marotta i wiceprezydent klubu, Pavel Nedved, a mało tego, zawodnik przeprosił Allegrego pięć dni po całym zajściu.

Według doniesień włoskiej prasy, Allegri miał wystosować ultimatum, z którego treści wynikało jedno: albo zostanie on, albo Bonucci. Szkoleniowiec nie zamierza się godzić na kolejną karę finansową i chce, żeby były obrońca Interu poniósł konsekwencje swoich czynów. Niewykluczone, że może dojść do odejścia jednego z nich. Jak się okazuje, oba ruchy są możliwe.

Według Manchester Evening News, Manchester United i Chelsea są zdeterminowani, żeby Bonucciego pozyskać w letnim oknie transferowym. Może dojść do rekordowego transferu, jeśli chodzi o pozycję środkowego obrońcy w Anglii. Z kolei Allegri jest przymierzany na zastępcę Arsene’a Wengera w Arsenalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.