Trzech piłkarzy Romy doznało kontuzji w spotkaniu z Carpi

calciobook.net

Podczas sobotniego spotkania rozgrywanego w ramach szóstej kolejki Serie A pomiędzy Romą a beniaminkiem ligi, zespołem Carpi trzech zawodników zespołu ze Stadio Olimpico doznało kontuzji.

Mimo okazałego zwycięstwa nad zespołem z prowincji Modena (5:1) trener rzymskiego zespołu Rudi Garcia nie będzie miał wielu powodów do świętowania. W następnych kilku meczach z powodu kontuzji trzech swoich zawodników będzie musiał dokonywać licznych roszad w składzie. Pierwszy z boiska został zdjęty Malijczyk, Seydou Keita. Były piłkarz Barcelony w 21. minucie spotkania zasygnalizował problemy z udem, jednakże ze wstępnych diagnoz wynika, że czeka go najkrótsza przerwa. 35-letni pomocnik wróci do treningów po dwóch tygodniach.

Gorzej prezentuje się uraz Edina Dzeko. Były snajper Manchesteru City po przerwie nie wrócił na plac gry, w jego miejsce na boisko wszedł Francesco Totti. 29-latek uszkodził więzadło poboczne w prawym kolanie i czeka go trzytygodniowy odpoczynek od treningów.

Kontuzji doznał również zmiennik Edina Dzeko. Totti, który na placu gry przebywał zaledwie dziewięć minut doznał najpoważniejszego urazu. 39-latek nadciągnął mięsień w prawym udzie, przerwa w treningach potrwa w jego przypadku ponad miesiąc. Mimo niespełna dziesięciu minut spędzonych na boisku Włoch zdążył zaliczyć asystę przy bramce Salaha na 4:1. W niedzielę legenda AS Romy obchodzi 39. urodziny.

Kontuzje trzech piłkarzy to bardzo zła wiadomość dla trenera rzymskiego klubu. “Giallorossi” mają bowiem przed sobą dwa ważne spotkania – we wtorek z BATE Borysów w Lidze Mistrzów i 4 października w Serie A z Palermo.

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus