NA GORĄCO

Transfery pod lupą – Huddersfield Town F.C

11 sierpnia 2017, 12:00 | Foto: | Autor: Dawid Pacholczyk
Transfery pod lupą – Huddersfield Town F.C
Encyklopedia futbolu
0

Dzisiaj zajmiemy się ruchami transferowymi klubu z hrabstwa West Yorkshire – Huddersfield Town. W letnim okienku do klubu dołączyło kilku obiecujących piłkarzy, którzy bez problemu powinni wkomponować się w drużynę beniaminka Premier League. Od obecnego sezonu w koszulce Huddersfield będziemy mogli obserwować m.in.: Scotta Malone’a, Steve’a Mounié czy też Mathiasa Jørgensena.

Zespół prowadzony przez Davida Wagnera najlepsze czasy ma dawno za sobą. Nawiązać do sukcesów z lat 20 XX wieku będzie niezmiernie trudno, kiedy to The Terriers zdobyli trzy mistrzostwa Anglii z rzędu. Cel jaki włodarze stawiają przed piłkarzami beniaminka Premier League jest prosty, muszą utrzymać się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Pomocni w realizacji mają okazać się nowo zakontraktowani piłkarze. Wśród nich znajduje się dwóch skutecznych napastników – Steve Mounié oraz Thomas Ince. Pierwszy z nich w poprzednim sezonie występował w francuskim Montpellier HSC. W barwach jednokrotnego mistrza Francji wystąpił w 35 meczach i zdobył 14 bramek. Udany sezon dla 22-latka zaowocował transferem na Wyspy Brytyjskie. Z kolei Ince przez trzy ostatnie sezony był zawodnikiem Derby County. W angielskim drugoligowcu zagrał w 107 meczach, zdobywając w nich 37 bramek. 25-letni napastnik ma już za sobą występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii, zagrał w 15 meczach i zdobył 1 bramkę.

W klubie postanowili wzmocnić także formacje defensywne. Kontrakt podpisali m.in.: Mathias Jørgensen, Scott Malone oraz Jonas Lössl. Szczególnie znany kibicom The Terriers jest Malone. Anglik w końcu występował przeciwko Huddersfield w kilku ostatnich sezonach. Do drużyny beniaminka Premier League trafił z Fullham FC. W barwach londyńskiego klubu wystąpił w 38 meczach na poziomie Championship. Z kolei Jørgensen jest 16-krotnym reprezentantem Danii. Ostatnie trzy sezony spędził w FC København, którego to klubu jest wychowankiem. W duńskiej ekstraklasie zaliczył 173 występy na przestrzeni ośmiu sezonów. Zawodnik ma znakomite warunki fizyczne, które mogą okazać się bardzo pomocne w starciach na angielskich boiskach. Ponadto z trzykrotnym mistrzem Anglii umowami związali się: Kasey Palmer (Chelsea FC), Laurent Depoitre (FC Porto), Danny Williams (Reading FC).

Z drużyny Huddersfield Town nie odszedł żaden kluczowy zawodnik z poprzedniego sezonu. Biorąc pod uwagę ten fakt, działacze klubu mogą zapisać wielki plus przy letnim okienku transferowym. Oczywiście wśród nowych nabytków nie ma żadnego zawodnika o statusie gwiazdy, ale nie każdy klub może pozwolić sobie na transfery rzędu 30/40 mln euro. Zwłaszcza gdy chodzi o drużynę z jednym z najniższych budżetów w lidze.

 

 

Comments are closed.

Przejdź do paska narzędzi