Pokaz siły Liverpoolu przed potyczką z Barceloną

Liverpool podtrzymuje nadzieje na zdobycie mistrzostwa Anglii.

Sadio Mane

Twitter FC Liverpool

FC Liverpool zmiażdżył Huddersfield Town 5:0  w meczu inaugurującym 36. kolejkę angielskiej Premier League. Bramki zdobywali Naby Keita, Mohammed Salah i Sadio Mane.

Wicelider tabeli wspaniale rozpoczął spotkanie, bo już od 16. sekundy mógł cieszyć się z prowadzenia. Gospodarze przechwycili piłkę pod polem karnym przeciwnika i precyzyjnym strzałem z kilkunastu metrów Naby Keita otworzył wynik meczu. Po utracie gola Huddersfield nieoczekiwanie zepchnęło The Reds do defensywy. Niewiele jednak na tym skorzystali, bo w 23 minucie do głosu znowu doszedł Liverpool. Z własnej połowy futbolówkę sprytnie wyprowadził Van Dijk, wypatrzył Robertsona na lewej stronie, a ten precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Sadio Mane, który uderzeniem głową zmusił Lossla do kapitulacji.

Mając względnie stabilną sytuację, podopieczni Juergena Kloppa uspokoili tempo gry, mając na uwadze zbliżającą się batalię z Barceloną w Lidze Mistrzów. Tak czy siak nie przeszkodziło im to w dobiciu Huddersfield w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Alexander-Arnold popisał się kilkudziesięciometrowym passem do Salaha, a ten na dużym spokoju przelobował bramkarza, przesądzając, kto zdobędzie trzy punkty w tym spotkaniu.

Po zmianie stron Liverpool wciąż absolutnie rządził i dzielił na murawie, prezentując pokaz siły przed środowymi zmaganiami z Blaugraną w Champions League. Po jeszcze jednym trafieniu dołożyli znajdujący się w doskonałej formie Salah i Mane, sprawiając, że wyścig o koronę króla strzelców na ostatniej prostej nabierze rumieńców. Miłym akcentem było także pojawienie się na murawie Aleksa Oxlade’a-Chamberlaina. Anglik powrócił do rywalizacji po rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. Zmienił Daniela Sturridge’a i był nawet bliski trafienia do siatki.

Liverpool dzięki temu zwycięstwu wraca na fotel lidera Premier League, mając na koncie 91 punktów. Należy pamiętać jednak, że Manchester City jeszcze nie rozegrał w tej kolejce swojego spotkania. The Reds muszą liczyć na potknięcie Obywateli w niedzielnym starciu z Burnley, jeśli chcą marzyć o zdobyciu upragnionego mistrzostwa.