Tottenham poniósł porażkę ze Srokami

W niedzielne popołudnie Tottenham Hotspur na White Hart Lane musiał uznać wyższość Newcastle United. Gospodarze dzisiejszego pojedynku zostali pokonani (1:2).

Dla popularnych “Srok” było to drugie zwycięstwo z rzędu, a zarazem od początku ligowej kampanii. Podopieczni Alana Pardewa powoli wychodzą z kryzysu jaki dopadł ich na samym początku ligi. Jednak po pierwszej połowie to zawodnicy Mauricio Pochettino objęli prowadzenie w meczu. Wynik w spotkaniu otworzył Togijski snajper Emmanuel Adebayor. Po przerwie rezultat uległ zmianie i do głosu tym razem doszli goście, którzy za sprawą Samm’yego Abeobiego oraz Hiszpana Ayoze Pereza wywieźli cenne trzy punkty.

Newcastle United plasuje się obecnie na 14. pozycji z dorobkiem dziesięciu punktów. Natomiast Tottenham Hotspur znajduje się na 11. miejscu.

Tottenham Hotspur – Newcastle United 1:2 (1:0)
Adebayor 18′ – Ameobi 46′, Perez 58′

Tottenham: Lloris – Dier, Kaboul, Vertonghen, Rose – Capoue (Kane), Mason – Chadli, Eriksen, Lamela (Lennon) – Adebayor

Newcastle: Krul – Janmaat, S.Taylor, Coloccini, Dummett – Sissoko, Anita (Cabella), Colback, Obertan (Ameobi), Perez (Haidara), Gouffran