W meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Górnik Łęczna 1:0 po golu Muhameda Keity.

Gospodarze od początku meczu napierali na swojego rywala, ale podopieczni Jurija Szatałowa skutecznie uniemożliwiali im skonstruowanie dogodnej akcji. Z czasem to oni zaczęli dochodzić go głosu i potrafili stworzyć sobie okazje do zdobycia gola. Strzały Łukasza Mierzejewskiego i Fedora Cernycha były jednak minimalnie chybione.
Z czasem gra się wyrównała i toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Do przerwy na stadionie przy Bułgarskiej utrzymywał się zatem bezbramkowy remis.

Drugą odsłonę meczu z dość niespodziewanym animuszem rozpoczęli goście. W pierwszych minutach swoje okazje mieli Filip Burkhardt i Grzegorz Bonin, ale nie przyniosły one efektu w postaci gola.
W dalszej fazie meczu rozpędzał się “Kolejorz”. Sporo ożywienia w grę ofensywną lechitów wniósł wprowadzony w przerwie Gergo Lovrencsics.
Bohaterem okazał sie jednak inny rezerwowy. W 81. minucie przepięknym strzałem z około 30 metrów popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Muhamed Keita i wyprowadził lechitów na prowadzenie.
Ostatnie minuty meczu to pełna kontrola przebiegu gry przez poznaniaków. Lech, po dość wyrównanym meczu, ostatecznie zwyciężył i zachował kontakt z ligową czołówką, awansując na 6. lokatę w tabeli.

Lech Poznań – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)