Turcja: Osiem goli i podział punktów w Trabzonie!

Rywal Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy Trabzonspor Kulubu zremisował przed własną publicznością z Gaziantepsporem 4:4 w meczu 7. kolejki tureckiej Superligi.

Trabzonspor w obecnym sezonie radzi sobie w lidze słabo. W siedmiu pierwszych meczach odniósł zaledwie jedno zwycięstwo.
Początek dzisiejszego spotkania również nie zwiastował niczego dobrego. Po 17 minutach gospodarze przegrywali już 0:2. Najpierw, w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Muhammat Demir, a wynik podwyższył Erdem Sen. Wynik ten utrzymał się do przerwy.

Od początku drugiej odsłony gospodarze rzucili się do ataku celem odrobienia strat. W 48. minucie udało im się zdobyć kontaktowego gola. Piłkę do siatki skierował Essaid Belkalem.
Jednobramkowa strata gospodarzy utrzymała się jednak tylko przez pięć minut. Wtedy to wszystko wróciło do sytuacji sprzed przerwy, czyli dwubramkowego prowadzenia Gaziantepsporu. Trzecią bramkę dla gości i zarazem swoją drugą w tym spotkaniu zdobył Demir.
Trabzonspor dalej gonił, a Gaziantepspor uciekał. W 63. minucie gola na 2:3 zdobył Mustafa Yatabare, ale już minutę później prowadzenie gości podwyższył John Chibuike.
Grad bramek trwał na stadionie w Trabzonie w najlepsze. W 68. minucie gospodarze ponownie złapali kontakt za sprawą gola Sefy Yilmaza.
Piłkarze Trabzonsporu walczyli do końca o uratowanie remisu w tym meczu. Udało im się to w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Gola na wagę jednego punktu zdobył rezerwowy Oscar Cardozo. Trabzonspor – Gaziantepspor 4:4

Był to już piąty remis Trabzonsporu w tym sezonie ligi tureckiej. Po 7. kolejkach piłkarze z Trabzonu mają na swoim koncie zaledwie 8 punktów i zajmują odległą 12. lokatę. Liderem z dorobkiem 6 meczów i 14 punktów jest Besiktas.

Trabzonspor – Gaziantepspor 4:4 (0:2)
Gol 0:1 – 7′ – Muhammat Demir
Gol 0:2 – 17′ – Erdem Sen
Gol 1:2 – 48′ – Essaid Belkalem
Gol 1:3 – 53′ – Muhammat Demir
Gol 2:3 – 63′ – Mustafa Yatabare
Gol 2:4 – 64′ – John Chibuike
Gol 3:4 – 68′ – Sefa Yilmaz