Teodorczyk bohaterem Anderlechtu. Kolejny gol Polaka

Łukasz Teodorczyk w meczu 10. kolejki Jupiler League strzałem w 89.minucie zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi. Anderlecht wygrał 1:0 z Lokeren.

Reprezentant Polski umieścił piłkę w siatce w 89.minucie spotkania po podaniu Kary Mbodjiego. Dla Teodorczyka było to 9 trafienie w bieżących rozgrywkach. “Teo” ma też na swoim koncie dwie asysty.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, Anderlecht awansował na 1 miejsce w ligowej tabeli. Klub Polaka uzbierał jak dotąd 21 “oczek”. Wcześniej tego samego dnia dotychczasowy lider, Waregem uległ na wyjeździe Gent 0:3, co oznaczało, że w przypadku zwycięstwa nad Lokeren, Anderlecht obejmie prowadzenie w rozgrywkach.

W ostatnich dniach o Teodorczyku mówi się przede wszystkim w kontekście afery hotelowej. Kilku reprezentantów  podczas zgrupowania przed eliminacyjnym meczem z Armenią, miało siedzieć do późna w nocy, grając w karty i pijąc alkohol. Jednym z zawodników, którzy mieli uczestniczyć w tym spotkaniu był właśnie Teodorczyk.