Icardi kontra ultrasi Interu Mediolan!

inter.it

Nowa książka kapitana Interu wywołała wojnę między zawodnikiem a najbardziej zagorzałymi kibicami Nerrazurrich.

O co chodzi w większym skrócie? Jeden z fragmentów książki pt. Sempre avanti opowiada o meczu Interu z Sassuolo, gdzie Neroverdi wygrali 3:1, a jedyną bramkę dla zespołu z Mediolanu zdobył Mauro Icardi. Z rozwścieczonymi kibicami postanowili skonfrontować się Icardi oraz Guarin. Kiedy Maurito podarował dziecku swój trykot i spodenki, fani odrzucili upominki. Argentyńczyk – jak twierdzi w książce – zwyzywał kibiców i w szatni został ogłoszony bohaterem. Stowarzyszenie Curva Nord szybko odpowiedziało na jego zarzut i wystosowało następującą treść oświadczenia:

Icardi, jesteś skończony. Po co te plugawe kłamstwa? Jesteśmy przerażeni tym, że ta książka jest po prostu śmieszna i pełna bzdur. Prosimy jedynie o szczerość, a on przedstawia nas jako tych złych, coś ewidentnie jest nie tak w jego głowie. Ktoś taki nie zasługuje na opaskę kapitańską.

Nie chcemy wracać do dnia, kiedy koledzy z drużyny musieli go odciągać za szyję prosząc o mniej aroganckie zachowanie w stosunku do kibiców Interu. To żałosne czytać rzeczy, które o nas pisze: Jestem gotów zmierzyć się z nimi twarzą w twarz. Ilu ich jest? 50, 100, 200? Ok, zapamiętajcie moje słowa: wezmę ze sobą 100 kryminalistów z Argentyny, którzy zabiją was tam, gdzie stoicie, wtedy zobaczymy.

Mówi o pomocy dzieciom, później wspomina incydent, do którego nigdy nie doszło, by wyjść na lepszego od nas. Zupełnie jakby to nie było oczywiste, że jesteśmy jedyną trybuną, która angażuje dzieci do tworzenia opraw meczowych.

Nie ma już żadnych wymówek. Postrzegaliśmy go jako młodego człowieka, trochę idiotę (jak z resztą wielu), ale koniec końców dobrego chłopaka. On jest jednak tylko indywidualistą, który nie zasługuje na opaskę kapitańską Interu. To nie dotyczy nas aż tak bardzo, ale Inter po prostu nie zasługuje na takiego kapitana. Dla nas jesteś skończony. Skończony. ZDEJMIJ OPASKĘ, KLAUNIE. Tak, właśnie tego żądamy.

Na swoim koncie na Instagramie kapitan Interu opublikował list otwarty do kibiców, który brzmiał następująco:

Drogie Curva Nord, jestem zaskoczony i rozczarowany.

Jestem zaskoczony, ponieważ tylko nawiązałem do faktu, że w pewnym gorącym momencie straciłem kontrolę nad sobą, co zmieszało się z meczową adrenaliną i kiepską sytuacją drużyny w tamtej chwili. Chciałem tylko podsumować atmosferę tamtego incydentu. To prawda, że w książce wyplułem kilka przesadnych zdań (słowo ‘wyplułem’ dobrze oddaje jak nieodpowiednia była moja reakcja).

Co do sprowadzenia morderców z Argentyny, ponieważ ludzie ciągle powtarzają mi, że mogę znaleźć chuliganów pod moim domem. Tak, powiedziałem to. W autobiografii napisałem też jednak, że użyłem ostrych słów w stosunku do fanów, czego nie powinienem był robić.

Jestem rozczarowany. Rozczarowany z powodu chaosu, który powstał. Opisałem tylko incydent z mojej perspektywy. Nawet gdybym zupełnie stracił rozum, to nigdy bym nie obraził nikogo z Curva Nord. Nie chciałem nikogo obrazić czy też okazać brak szacunku.

Opaska kapitańska to spełnienie moich marzeń z dzieciństwa, radość, którą sprawiłem mojej rodzinie, a także sobie. Wypatruję was w każdą niedzielę, kiedy zdobędę bramkę, to z wami chcę się cieszyć, ponieważ kocham Inter.

Wkrótce wychodzę na boisko, więc nie mogę powiedzieć więcej. Mam nadzieję, że zrozumiecie jak ważni dla mnie jesteście i jak wielkim szacunkiem i uczuciem was darzę, nawet jeśli chcecie mnie wygwizdywać. Proszę was o jednąrzecz jako kapitan: bądźcie blisko Interu, tak jak zawsze byliście, ponieważ moi koledzy i ja potrzebujemy was.

Z czułością, Mauro.

Cara Curva Nord, sono sorpreso e dispiaciuto. Sorpreso perché relativamente all'episodio di Reggio Emilia ho semplicemente riferito di come, complice l'adrenalina post-partita ed il cattivo momento che stava attraversando la squadra, "a caldo" ho perso la testa. Volevo semplicemente rendere l'atmosfera di quell'episodio. Tanto è vero che nel libro ho aggiunto che avevo sputato fuori frasi esagerate (ed il verbo sputare già rende l'idea di quanto inopportuna fosse stata la mia reazione). Riguardo al discorso degli assassini dall'Argentina, siccome da più parti mi continuavano a ripetere che mi sarei ritrovato degli esagitati sotto casa (nota bene: non la Curva Nord, degli esagitati) ho pronunciato quella frase: ma nella biografia ho anche detto "avevo usato parole minacciose contro la tifoseria e non avrei dovuto farlo". Sono dispiaciuto. Dispiaciuto per questo polverone che si è creato, Ho semplicemente raccontato un episodio seguendo i miei ricordi. Oltretutto se uno avesse un minimo di sale in zucca non rischierebbe di offendere la propria curva, strategicamente se fossi stato in mala fede avrei usato parole accattivanti nei vostri confronti. Non l'ho fatto perché nessuno voleva offendere o mancare di rispetto a nessuno. La fascia da capitano rappresenta la realizzazione dei miei sogni di bambino, la gioia che ho donato prima di tutto alla mia famiglia e poi a me stesso. Siete Voi che io cerco ogni domenica appena faccio gol, è il Vostro abbraccio che io cerco per primo. perché io amo l'Inter. Fra pochissimo scendero' in campo quindi non posso più dilungarmi. Spero che avrete compreso quanto importanti siete per me e quanta stima e quanto Amore nutra per Voi anche se deciderete di fischiarmi. Vi chiedo solo una cosa da Capitano: state vicini all'Inter come avete sempre fatto, io e i miei compagni abbiamo bisogno di Voi. Con affetto Mauro ?⚫️?⚫️

A post shared by Mauro Icardi (@mauroicardi) on

O problemach na linii Icardi – Curva Nord mogliśmy się przekonać podczas niedawnego meczu przeciwko Cagliari, gdzie Mauro zmarnował rzut karny, a kibice zareagowali radośnie. Jak się potoczy ta sprawa? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Teksty zostały przetłumaczone przez redakcję transfery.info, której dziękuję za tłumaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.