Na zakończenie 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów odniósł trzecie zwycięstwo w ciągu ostatnich czterech meczów. Tym razem “Niebiescy” pokonali na własnym stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Chorzowianie pozostają na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli, ale do będącej tuż przed nimi Cracovii tracą już tylko 2 punkty.

Podopieczni Waldemara Fornalika od początku spotkania byli bardzo aktywni. Długo nie potrafili jednak znaleźć sposobu na dobrze spisującą się defensywę “Górali”, którzy nastawieni byli raczej na grę z kontry.
Wreszcie, w 40. minucie chorzowianie otworzyli wynik. Z lewej strony boiska dośrodkował Filip Starzyński, Bartłomiej Babiarz zgrał piłkę do wbiegającego Rolanda Gigolaeva, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Michala Peskovicia.
Do przerwy więcej bramek nie padło.

Po upływie dziesięciu minut drugiej odsłony Ruch zadał kolejny cios. Tym razem w pole karne wrzucał Gigolaev, tam Grzegorz Kuświk ograł Francka Adu Kwame i wpakował piłkę do siatki.
Od tego momentu to bielszczanie byli stroną przeważającą, a gospodarze skupieni byli raczej na obronie korzystnego wyniku i czekali ewentualnie na dogodne okazje do kontrataków. Po jednym z nich wywalczyli rzut rożny, po którym bliski zdobycia gola był Łukasz Surma.
Końcówka meczu to już napór gości, który nie przyniósł jednak efektów. Ruch pokonał Podbeskidzie 2:0.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
Gol 1:0 – 40′ – Roland Gigolaev
Gol 2:0 – 55′ – Grzegorz Kuświk