T-ME: Legia pokonuje Zawiszę w szlagierze kolejki i przerywa jego serię zwycięstw

eurosport.onet.pl

Legia pokonała u siebie Zawiszę w meczu rozgrywanym w ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy i przerwała jego długą serię meczów bez porażki. Dla “Wojskowych” zwycięstwo ma podwójne znaczenie, ponieważ drużyna z Warszawy umocniła się na pozycji lidera i powiększyła swoją przewagę nad Lechem Poznań do czterech punktów.

W pierwszych dwudziestu minutach nie widać było przewagi po żadnej ze stron, obie drużyny grały wyrównane spotkanie i nie było widać faworyta. Widoczny był natomiast chaos w grze obu zespołów, który przekładał się na wiele strat piłki i niecelnych podań. Od 20′ meczem rządziły groźne akcje, szczególnie ze strony Legii, w znakomitej formie był jednak bramkarz Bydgoszczan, Grzegorz Sandomierski, który bronił niemalże każdy, nawet najtrudniejszy strzał. Po pierwszej połowie, mimo kilku niebezpiecznych akcji zarówno Legii jak i Zawiszy mieliśmy całkowicie oddający przebieg pierwszych 45′ bezbramkowy remis.

Druga połowa niemalże w całości należała do Legii, od początku drugiej połowy mogliśmy zobaczyć parady Grzegorza Sandomierskiego oraz bramki dla gospodarzy, Dusan Kuciak nie miał w drugiej części gry zbyt dużo do roboty. W 56′ do siatki “Rycerzy Pomorza” trafił Michał Żyro, który dosyć szczęśliwie odnalazł piłkę w powietrzu i skierował piłkę do siatki głową. Dziewięć minut później fatalną interwencję Wójcickiego wykorzystał Kucharczyk, który po jego nieudanym wślizgu w piłkę trafił do bramki podobnie jak Żyro – strzałem głową. Do końca spotkania piłkarze Zawiszy walczyli, ale ich ambicje nie do końca przełożyły się na wynik. Legia zwycięża nad ostatnim w tabeli Zawiszą, umacnia się na pozycji lidera i kontynuuje swój marsz po mistrzostwo Polski.

19.04.2015, godz. 18:00, stadion Wojska Polskiego, Łazienkowska 3, Warszawa, T-Mobile Ekstraklasa, 28. kolejka: Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 2:0 (0:0)

1:0 – Żyro 56′

2:0 – Kucharczyk 65′

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak (88′ Igor Lewczuk), Inaki Astiz, Tomasz Brzyski – Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec – Michał Żyro, Guilherme (76′ Michał Masłowski), Michał Kucharczyk – Marek Saganowski.

Zawisza Bydgoszcz: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki, Andre Micael, Luka Marić, Sebastian Ziajka, Kamil Drygas, Iwan Majewskij, Alvarinho (77′ Jakub Smektała), Micael Silva, Bartłomiej Pawłowski (45′ Sebastian Kamiński), Jakub Świerczok (61′ Josip Barisić)

Widzów: 16.400