Niedzielne podsumowanie w Ligue 1

Mamy za sobą trzy niedzielne spotkania zamykające 33 kolejkę  w Ligue 1. Mecze OGC Lille z Girondis Bordeaux oraz Montpellier z SM Caen, zakończyły się wygranymi gospodarzy kolejno 2:0 i 1:0. Najwięcej emocji dostarczył kibicom ostatni mecz w którym Olympique Lyon grał z  AS Saint-Etienne.

Pierwsze niedzielne spotkanie OGC Lille- Girondis Bordeaux, zakończył się wygraną Les Dogues 2:0. Pierwszą bramkę Lille zdobyło już w pierwszym kwadransie. Na listę strzelców po strzale głową wpisał się Nolana Rouxa. W dalszej część spotkania, mimo wyrównanej gry żadna ze stron nie była wystarczająco skuteczna. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu wynik meczu na 2:0, ostatecznie ustalił rezerwowy Adama Traore.

OGC Lille (Nolana Rouxa 13′ Adama Traore 94′)– Girondis Bordeaux

W drugim niedzielnym meczu Montpellier HSC skromnie pokonało SM Caen. Jedyna bramka w tym spotkaniu wpadła w siatkę gości już w 4 minucie meczu. Świetnym uderzeniem głową popisał się Hilton, bramkarz drużyny z Caen był bez szans.

Montpellier HSC (Hilton 4′)– SM Caen 1:0

Ostatnie niedzielne spotkanie i jednocześnie zamykające 33 kolejkę Ligue 1 odbyło się między Olympique Lyon a AS Saint-Etienne. Warto było czekać na ostatni mecz, w którym mieliśmy całą kanonadę bramek i akcji z obydwu stron. W 24 minucie meczu gospodarze obieli prowadzenie po strzale N’Jie. Niestety szczęście szybko opuściło piłkarzy Lionu i od 29 minuty grali w 10 po tym jak Rose dostał czerwoną kartkę.  W 31 minucie Gradel wykorzystał karnego tym samym doprowadzając do remisu. Hamouma tuż przed końcem pierwszej połowy dołożył drugiego gola i po pierwszej połowie mieliśmy 1:2. Tuż po przerwie szczęście wróciło do gospodarzy i Jallet strzelił wyrównującą bramkę. Mimo akcji z obydwu stron więcej bramek już nie wpadło. Kibice mieli okazję obejrzeć wspaniałe widowisko, zwłaszcza dzięki ofensywnej grze Lyonu.

Olimpique Lyon (N’Jie 24′ Jallet 48′)– AS Saint-Etienne (Gradel 31′(k) Hamouma 45′) 2:2