W meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na własnym terenie drużynę Ruchu Chorzów 2:1(szczegóły tego meczu w naszej relacji LIVE TUTAJ). Końcówka meczu należała do gości, ale w przeciągu całego spotkania, to „Kolejorz” był drużyną lepszą i zasłużenie zdobył trzy „oczka”. Poznaniacy zrównali się punktami z trzecim w tabeli Śląskiem Wrocław.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 6. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa gola zdobył Zaur Sadajew. Napastnik z Czeczenii był jednym z najlepszych piłkarzy w tym meczu. W 19. minucie meczu kolejny błąd popełnił stoper Ruchu, Rafał Grodzicki, który faulował Sadajewa i sędzia wskazał na rzut karny. Strzał Marcina Kamińskiego zatrzymał Putnocky i „Kolejorz” nadal prowadził tylko jedną bramką. Kolejne ataki przyniosły im drugiego gola w 34. minucie. Tomasz Kędziora przedarł się prawym skrzydłem i perfekcyjnie dośrodkował w pole karne. Tam głowę dołożył Kasper Hamalainen i skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie wydawało się, że Lech może podwyższyć wynik, ale Chorzowianie powiedzieli sobie kilka gorzkich słów w szatni i na drugą połowę wyszli z wiarą, że mogą coś jeszcze ugrać w Poznaniu. Lechici kontrolowali mecz, ale nadeszła 78. minuta gry. Lovrencsics sfaulował w polu karnym Gigołajewa i arbiter podyktował rzut karny. Pewnie piłkę w siatce umieścił Filip Starzyński. Chorzowianie do końca próbowali zdobyć wyrównującego gola, ale piłkarze Lecha nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł.

Warto odnotować debiut w T-Mobile Ekstraklasie 18-letniego Jakuba Serafina w barwach Lecha Poznań. Młody zawodnik całkiem nieźle spisał się w tym meczu.

22.02.2015, godz.15.30 21. kolejka T-ME: Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:1(2:0)

Gole:

Gol 6′ – Sadajew

Gol 34′ – Hamalainen

Gol 78′ – Starzyński(K)

Lech Poznań: Gostomski – Kędziora, Kamiński, Arajuuri, Douglas – Trałka, Serafin(65′ Kadar) – Lovrencsics, Gol Hamalainen, Pawłowski(85′ Formella) – Gol Sadajew(70′ Kownacki)

Rezerwowi: Kotorowski – Kadar, Ubiparip, Ceesay, Kownacki, Formella, Djoum.

Ruch Chorzów: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Stawarczyk, Gigołajew(88′ Kwiatkowski) – Surma, Babiarz(76′ Visnakovs) – Kowalski(46. Oleksy), Gol Starzyński, Zieńczuk – zolta-kartka-yellow-card Kuświk

Rezerwowi: Skaba – Helik, Oleksy, Urbańczyk, Kwiatkowski, Efir, Visnakovs.