W wyjazdowym spotkaniu 24. kolejki holenderskiej Eredivisie Ajax Amsterdam zremisował z Willem II Tilburg 1:1. Gola dla Ajaxu zdobył Reprezentant Polski Arkadiusz Milik. Piłkarze z Amsterdamu znowu nieco zawiedli swoich kibiców, bowiem nie byli w stanie pokonać niżej notowanego rywala.

Pierwsza połowa należała do Ajaxu. To goście przeważali, co udokumentowali golem w 37. minucie meczu. Strzelcem Arkadiusz Milik po podaniu Lasse Schöne. Prowadzenie do przerwy i niezła gra pozwalały mieć nadzieję na zdobycie trzech punktów w tym meczu.

Druga część gry, podobnie jak w czwartkowym meczu z Legią Warszawa w Lidze Europy, była dużo słabsza w wykonaniu Ajaxu. To piłkarze gospodarzy przeważali i strzelili wyrównującego gola w 52. minucie gry. Cillessena pokonał Messaoud. Gospodarze mogli nawet pokusić się o wygraną, ale punkt w starciu z Ajaxem też jest dla nich niezłym rezultatem.

Arkadiusz Milik zagrał całe spotkanie w barwach przyjezdnych. Polak był zdecydowanie najlepszym graczem Ajaxu. W 94. minucie meczu został ukarany żółtą kartką.

22.02.2015, godz.14.30, Eredivisie, 24. kolejka: Willem II Tilburg – Ajax Amsterdam 1:1(0:1)