T-ME: Dobra końcówka Lecha. 3 punkty zostają w Poznaniu.

W ramach 23 kolejki T-Mobile Ekstraklasy trzeci w tabeli Lech Poznań podejmował drugą Jagiellonie Białystok. Mecz na szczycie okazał się lepszy dla “Kolejorza”, który po efektywnej końcówce zwyciężył 2:0

Piłkarze Macieja Skorży byli faworytem tego spotkania, lecz Jagiellonia, która świetnie spisuje się w tym sezonie również nie chciała się poddać bez walki. Pierwsza odsłona nie pokazała zbyt wielu emocjonujących sytuacji, a dużo walki w środku boiska i ostrych starć między zawodnikami. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa to również walka, walka i jeszcze raz walka. Spotkanie i kibice ożywili się dopiero w 86 minucie gdy Barry Douglas umieścił piłkę w siatce. Podłamana Jagiellonia nie była w stanie doprowadzić do remisu, a co gorsze już 3 minuty później w polu karnym padł Pawłowski, który został ostro sfaulowany przez Tymińskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Tomasz Kędziora i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla poznańskiego Lecha.

06.03.2015, godz.20.30 T-ME, 23. kolejka: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Gol 1:0 – 86′ Douglas

Gol 2:0 – 90′ Kędziora(K)

Lech Poznań: Gostomski – Gol Kędziora, Kamiński, zolta-kartka-yellow-card Arajuuri, Gol Douglas – zolta-kartka-yellow-card Trałka, Linetty – Lovrencsics(20′ Formella), Hämäläinen(65′ Keita), zolta-kartka-yellow-card Pawłowski – Sadajew(71′ Kownacki)

Jagiellonia Białystok: Baran – zolta-kartka-yellow-card Modelski, Madera, Tarasovs, Tymiński – Grzyb, zolta-kartka-yellow-card Pazdan – Mackiewicz, Gajos, Dzalamidze(56′ Piątkowski) – Tuszyński

info: relacja LIVE (S. Rzeźnik)