W ramach spotkania eliminacyjnego do mistrzostw Europy 2016 grupy G Szwecja zremisowała z Rosją 1:1. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Kokorin i Toivonen.

Rosjanie szybko objęli prowadzenie w wyjazdowym spotkaniu ze Szwecją. W 10 minucie spotkania w Solnej Rosja wyszła na prowadzenie 1:0 za sprawą Kokorina, trzy minuty później mógł być już remis, ale Sebastian Larsson nie wykorzystał rzutu karnego dla Szwedów. Do przerwy 1:0 dla reprezentacji Sbornej. Szwedzi bardzo dobrze rozpoczęli drugą część meczu i w 49 minucie doprowadzili do wyrównania. Durmaz perfekcyjnie dograł piłkę w pole karne a Ola Toivonen bez problemu wbił piłkę do siatki – 1:1. Obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wynik pozostał remisowy i obie drużyny podzieliły się punktami.

Szwecja – Rosja (1:1) – 09.10.2014 (20:45)
Gol 10′ A.Kokorin (0:1)
Gol 49′ O.Toivonen (1:1)