W spotkaniu otwierającym 4. kolejkę Ekstraklasy, przy ulicy Kałuży w Krakowie, miejscowa Cracovia zmierzyła się z Piastem Gliwice. Pasy uległy przyjezdnym 1:2. Dla Gliwiczan był to trzeci zwycięski mecz w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od kontrowersji. Stało się tak za sprawą arbitra głównego. W 4. minucie, debiutujący w Ekstraklasie, sędzia Zbigniew Dobrynin nie podyktował rzutu karnego po faulu Mraza na Rakelsie. Słowacki obrońca Piasta bardzo wyraźnie przytrzymywał Łotysza, uniemożliwiając mu skuteczną walkę o piłkę. Łodzianin puścił jednak grę. W 16. minucie Cetnarski zagrał prostopadle w tzw. uliczkę do wbiegającego w wolną strefę boiska Wójcickiego. Ten wycofał futbolówkę na 15. metr do Rakelsa, lecz dobry strzał po ziemi napastnika Pasów trafił w nogi obrońców gości. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 38. minuty. Kapitalne dośrodkowanie Rakelsa z lewej strony placu gry wykorzystał Diabang Dialiba. Senegalczyk doskonale wyszedł do piłki i precyzyjnie umieścił ją obok próbującego interweniować Szmatuły.

Po przerwie gospodarze przeżyli nie lada szok. Niecałą minutę po wznowieniu gry Piast wyrównał wynik spotkania. Piękną, zespołową akcję Gliwiczan wykończył Mraz. Słowak uwolnił się w polu karnym Wójcickiemu i wykorzystał znakomite zagranie wzdłuż bramki Szeligi, umieszczając futbolówkę w siatce. Cracovia, co przy wysokiej temperaturze było jeszcze trudniejsze, nie zdążyła ochłonąć po straconym golu, a przegrywała już 1:2. Z lewej strony boiska dośrodkowywał Hebert. Nespor ubiegł obrońcę Pasów i strzelił głową nie do obrony, zdobywając tym samym swojego trzeciego gola w tym sezonie. Parę chwil po bramce Czecha, znakomitą robinsonadą popisał się Pilarz po uderzeniu z rzutu wolnego Mraza.

Gdyby Krakowianie wygrali z Piastem, przynajmniej do niedzieli, do meczu Legii z Wisłą, byliby liderami Ekstraklasy. Tak się jednak nie stało, a w dodatku goście wyprzedzili w tabeli Cracovię. Gracze Jacka Zielińskiego po dwunastu meczach bez porażki w polskiej lidze musieli tym razem uznać wyższość piłkarzy ze Śląska.