Superpuchar Włoch dla Juventusu

W meczu o Superpuchar Włoch rozgrywanym w Pekinie Juventus pokonał po dogrywce zespół SSC Napoli 4:2 (2:2)!

Po pierwszej połowie prowadzili goście 1:2, jednak końcówka meczu i dwie czerwone kartki dla piłkarzy Napoli zadecydowały o zwycięstwie Juventusu, który po regulaminowym czasie gry remisował 2:2. Bramki w 97 i 101 minucie przekreśliły szanse Napoli na zwycięstwo.

Juventus wywalczył Superpuchar Włoch po raz 5. historii. Wcześniej zespół ze stolicy Piemontu triumfował w 1995, 1997, 2002 i 2003 roku. Napoli na trofeum czeka od 1990 roku, gdy rozbiło 5:1 Bianconerich. Najwięcej triumfów, bo aż sześć ma na koncie AC Milan.

Juventus Turyn – SSC Napoli 4:2 (2:2)
Cavani 0:1 (27)
Asamoah 1:1 (37)
Pandev 1:2 (41)
Vidal 2:2 (k) (74)
Maggio 3:2 (s) (97)
Vucinić 4:2 (101)