Superpuchar Polski dla Śląska Wrocław!

Zdobywcami Superpucharu Polski zostali piłkarze Śląska Wrocław! Zadecydowały rzuty karne

Podopieczni Oresta Lenczyka pokonali Legię Warszawa w karnych 4:2, w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Mistrz kraju pokonał po dramatycznym meczu zdobywcę Pucharu Polski!

Po roku przerwy znowu doszło do meczu o Superpuchar Polski. Po sezonie 2010/2011 spotkanie nie doszło do skutku. Planowano je na luty 2012 roku na Stadionie Narodowym. Ostatecznie Wisła Kraków (mistrz Polski 2011) i Legia Warszawa (zdobywca Pucharu Polski 2011) nie stanęły w szranki z uwagi na bezpieczeństwo. Organizatorzy tłumaczyli wtedy, że stadion nie jest przygotowany na rozgrywanie meczów ligowych (w domyśle również Pucharu Polski oraz Superpucharu).

W pierwszej połowie mecz nie był porywający. Było mało akcji i wiało nudą. Dopiero w 40 minucie Słoweniec Rok Elsner po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sebastiana Mili pokonał strzałem głową Dusana Kuciaka i dał jednobramkowe prowadzenie Mistrzowi kraju. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Legioniści schodzili do szatni z opuszczonymi głowami.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy kilku nowych zawodników. Trener Legii zdecydował się na zmiany ofensywne, którre przyniosły oczekiwane efekty w postaci zdobytego gola. W 59 minucie Danijel Ljuboja wprowadzony przez Jana Urabana pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza Śląska.

W konkursie rzutów karnych lepiej prezentowali się Wrocławianie, którzy mylili się tylko raz przy strzale Tomasza Jodłowca. Legioniści przegrali ostatecznie 4:2 po nieudanych próbach Marka Saganowskiego i Miroslava Radovicia.

Słowa trenera Śląska Wrocław Oresta Lenczyka:

Nie mogę być zadowolony po meczu, mimo że go nie przegraliśmy i to na stadionie Legii. Mieliśmy momenty, po których powinniśmy być pewni zwycięstwa i nie czekać na rzuty karne

Podsumował Jan Urban, trener Legii:

Trochę wkurzający był fakt, że przeciwnik w pierwszej połowie praktycznie nie stworzył sytuacji bramkowych, a my straciliśmy gola. Stało się to po stałym fragmencie gry, a my doskonale wiedzieliśmy, że przeciwnicy są bardzo groźni w tym elemencie gry

Tak Śląsk Wrocław cieszy się ze zdobycia Superpucharu:

W piątek 17 sierpnia rusza Ekstraklasa.

Śląsk Wrocław – Legia warszawa 1:1 (1:0) (karne: 4:2)

Rok Elsner 1:0 (40)
Danijel Ljuboja 1:1 (59)

Żółte kartki: Tadeusz Socha, Dalibor Stefanovic – Dominik Furman, Jakub Kosecki, Artur Jędrzejczyk.
Sędzia: Daniel Stefański
Widzów: 3000

Składy obu zespołów:
Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz – Tadeusz Socha, Marcin Kowalczyk, Tomasz Jodłowiec, Mariusz Pawelec – Waldemar Sobota, Rok Elsner (74′ Przemysław Kaźmierczak), Dalibor Stefanovic (74′ Mateusz Cetnarski), Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (87′ Łukasz Gikiewicz) – Cristian Diaz (46′ Johan Voskamp).

Legia Warszawa:
Dusan Kuciak – Jakub Rzeźniczak, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (70′ Marko Suler) – Michał Kucharczyk (46′ Miroslav Radovic), Janusz Gol (Danijel Ljuboja), Dominik Furman (70′ Daniel Łukasik), Ivica Vrdoljak, Michał Żyro (46′ Jakub Kosecki) – Marek Saganowski.