Superpuchar Niemiec dla Bayernu

W meczu o Superpuchar Niemiec rozegranym na Allianz Arenie Borussia Dortmund uległa Bayernowi Monachium 1:2 (0:2)! Jedyną bramkę dla mistrza Niemiec strzelił Robert Lewandowski.

Z pierwszego w tym sezonie trofeum cieszą się Bawarczycy, którzy od pierwszych minut grali dużo lepiej i szybciej niż rywale. Efektem były szybko strzelone dwie bramki, już po 10 minutach gry było 0:2 dla Bayernu. Do przerwy wynik się nie zmienił, a zespół Jurgena Kloppa schodził do szatni bez choćby jednej czystej sytuacji podbramkowej!

W drugiej połowie Borussia zaczęła prezentować się naprawdę dobrze. Stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką Bayernu, a jedną z nich w 75 minucie wykorzystał nie kto inny jak Robert Lewandowski! Neuer przy strzale polskiego napastnika nie miał szans.

BVB do ostatnich minut walczyła o jeszcze jednego gola, ale niestety wynik meczu już się nie zmienił. Bayern tym samym przerwał serię 5 porażek z kolei z Mistrzem Niemiec.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 1:2

Mario Mandziukić 0:1 (6)
Thomas Muller 0:2 (10)
Robert Lewandowski 1:2 (75)

Żółte kartki: Luiz Gustavo, Emre Can, Mario Mandzukić, Arjen Robben, Marcel Schmelzer
Sędzia: Michael Weiner
Widzów: 69 000

Składy obu drużyn:
Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer – Leitner (Goetze), Gundogan – Błaszczykowski (Scheiber), Reus, Grosskreutz (Perisić) – Lewandowski

Bayern: Neuer – Lahm, Boateng, Dante, Can (Badstuber) – Gustavo, Kroos – Robben (Shaqiri), Mueller, Ribery (Tymoszczuk) – Mandzukić